live
Новини » Спорт 86 Читать эту новость на русском

Марія Музичук на шаховому Гран-прі ФІДЕ в Монако обіграла росіянку Катерину Лагно

Укрінформ Екс-чемпіонка світу Марія Музичук здобула першу перемогу на другому етапі Гран-прі ФІДЕ в Монако
загрузка...
загрузка...

У Монако, де триває другий етап шахового Гран-прі ФІДЕ, екс-чемпіонка світу Марія Музичук здобула першу перемогу, а її старша сестра Анна втретє поспіль зі старту зіграла внічию

У Монако, де триває другий етап жіночого Гран-прі Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) сезону-2019/2020, вчора, 5 грудня, було зіграно партії третього туру. На відміну від попереднього, третій ігровий день видався доволі успішним для обох представниць України – випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сестер Марії та Анни Музичук, які у світовому рейтингу займають наразі п'яту і восьму позиції відповідно.

Нагадаємо, на турнірі в Монако, окрім українок Анни і Марії Музичук, грають також Хампі Конеру, Харіка Дронаваллі (обидві – Індія), Олександра Горячкіна, Катерина Лагно, Олександра Костенюк, Валентина Гуніна (усі – Росія), Нана Дзагнідзе (Грузія), Чжао Сюе (Китай), Елізабет Петц (Німеччина) і Піа Крамлінг (Швеція).

Екс-чемпіонка світу Марія Музичук, яка у перші два ігрові дні набрала лише пів очка, у третьому турі зуміла на 66-му ході виграти білими фігурами у росіянки Катерини Лагно.

Білими грала й старша сестра Марії – Анна, суперницею якої була одноосібний лідер звітного турніру та тріумфаторка першого етапу, що у вересні відбувся в російському Сколково, Хампі Конеру із Індії. Нагадаємо, напередодні індуска, яка наразі знаходиться у блискучій формі, білими обіграла Музичук-молодшу. Та взяти гору і над Музичук-старшою Хампі, яка цього разу мала у своєму розпорядженні чорний колір, не вдалося. Суперниці доволі швидко, вже на 26-му ході, підписали мирну угоду.

Цікаво, що після трьох турів в обох сестер Музичук по 1,5 очка. Але при цьому Марія уже встигла і перемогти, і програти, і підписати мирну угоду. Натомість Анна усі три свої партії зіграла внічию.

Результати партій третього туру:

Марія Музичук – Катерина Лагно – 1:0

Анна Музичук – Хампі Конеру – 0,5:0,5

Елізабет Петц – Нана Дзагнідзе – 0:1

Піа Крамлінг – Харіка Дронаваллі – 0,5:0,5

Олександра Горячкіна – Чжао Сюе – 1:0

Валентина Гуніна – Олександра Костенюк – 1:0

Турнірне положення учасниць після трьох турів:

Хампі Конеру – 2,5 очка

Нана Дзагнідзе, Харіка Дронаваллі – по 2

Анна Музичук, Марія Музичук, Піа Крамлінг, Олександра Горячкіна, Олександра Костенюк, Катерина Лагно – по 1,5

Валентина Гуніна, Чжао Сюе – по 1

Елізабет Петц – 0,5

У четвертому турі сьогодні, 6 грудня, зустрінуться:

Олександра Костенюк – Марія Музичук

Катерина Лагно – Анна Музичук

Нана Дзагнідзе – Хампі Конеру

Елізабет Петц – Піа Крамлінг

Харіка Дронаваллі – Олександра Горячкіна

Чжао Сюе – Валентина Гуніна

Нагадаємо, що другий етап Гран-прі ФІДЕ в Монако триватиме до суботи, 14 грудня, коли його учасниці зіграють партії заключного, одинадцятого туру. Єдиний вихідний на турнірі – у понеділок, 9 грудня.

Зазначимо, що загалом Гран-прі ФІДЕ сезону-2019/2020, в якому беруть участь 16 шахісток, передбачає чотири етапи. При цьому кожна учасниця зіграє на трьох з них, а один пропустить. Сестри Музичук, нагадаємо, не грали на першому етапі у російському Сколково.

Додамо, що третій етап пройде у швейцарській Лозанні з 1 по 14 березня наступного року. А четвертий, заключний – з 2 по 15 травня прийматиме італійська Сардинія.

 

 

 

Loading...
Loading...
Loading...