Лукаш: Заяви Бородянського свідчать, що він збожеволів

Скріншот ZIK

Володимир Бородянський може вже починати вписувати в законопроєкт про регулювання діяльності ЗМІ роман Орвела

Журналістам не варто недооцінювати заяви міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського про регулювання діяльності медіа та блогерів.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявила колишня міністерка юстиції України Олена Лукаш.

Коментуючи ініціативи міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського щодо наступу на свободу слова, вона наголосила: влада, начебто, змінилась, однак перевірки неугодних каналів йдуть "повним ходом".

"Ліцензію в каналу забрали, перевірки йдуть повним ходом, справи каналів, які говорять правду і запрошують мене, людей з моєю ідеологією та позицією, усі в судах. Всі, хто були дуже розумні, отримали по новій підозрі від прокуратури. У тому числі, я. Зараз відбивається Портнов, відновлене розслідування по Анатолію Шарію", – зауважила Лукаш.

Відтак вона провела паралелі між Україною та романом-антиутопією англійського письменника Джорджа Орвелла.

"У Орвелла був такий чудовий роман "1948" (ймовірно, малось на увазі "1984", – ZIK). Багато хто його вважає утопією, однак, дивлячись на Україну, схоже, що це правда. Там була країна Океанія, жителів якої засуджували за думкозлочини, а думкозлочини полягали не лише в словах, а й у "неправильних" думках, жестах і навіть виразі обличчя. А йдуть тебе допитувати у Міністерство любові – так називалась камера тортур", – розповіла Лукаш.

Тож, на її думку, Бородянський може вже починати вписувати в законопроєкт роман Орвела.

"Тому що те, що він зараз несе – як регулюватиме громадську думку, блогосферу, нашу відповідальність і потоки інформації, говорять лише тільки про одне – він збожеволів. Не можна недооцінювати силу божевільних, які збились у великі, щільні фракції. Тому, на місці журналістів, я б тут не зівала і дуже б приділила цьому увагу. Адже отак може статись несподіванка і потрапиш ти у Міністерство любові", – підкреслила Олена Лукаш.

Як повідомлялось раніше, міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський заявляв: має намір ініціювати введення кримінальної відповідальності для журналістів за маніпуляцію інформацією.

Окрім того, він зазначав: держава регулюватиме діяльність блогерів. Зокрема йдеться про контент, який вони випускають.

Loading...