live
Новини » Світ 2515 Читать эту новость на русском

Космічний зонд NASA виявив загадкове явище біля Сонця

Сонце. Фото: Pexels
загрузка...
загрузка...

Саме з-за цього вітру на нашій планеті відбуваються полярні сяйва і магнітні бурі

Космічний апарат Parker Solar Probe, який учені NASA запустили в серпні минулого року, вже передав на Землю багато цікавої та корисної інформації для науки, пише Навколо світу.

Перебуваючи приблизно в 24 млн км від сонячної поверхні, космічний об'єкт NASA займається дослідженням сонячного вітру   потоку іонізованих частинок, що виходить з корони зірки. Саме з-за цього вітру на нашій планеті відбуваються полярні сяйва і магнітні бурі. Надто сильний потік може зіпсувати супутники на орбіті Землі і навіть пошкодити наземну апаратуру. Вченим мало відомо про це явище. Тому нова інформація дасть можливість прогнозувати негативні явища.

Головною сенсацією для дослідників стало те, що зонд виявив підвищену мінливість магнітного поля Сонця. Як зазначив один з фахівців NASA Адам Сабо, вчені не очікували, що отримають настільки важливі відомості. "Поблизу поверхні Сонця напрям магнітного поля може розвертатися на 180 градусів за невеликі проміжки часу. Явища назвали "зворотними перемиканнями". Це зовсім несподівано. Це суттєві зміни орієнтації, які ми не очікували побачити", — заявив Сабо.

Експерти визнають, що ці процеси вимагають більш глибокого і детального вивчення. "Я абсолютно впевнений, що ми зробимо ще багато цікавих відкриттів, але я б не став стверджувати, що ми отримаємо відповіді на всі запитання", — підкреслив Адам Сабо.

Апарат буде працювати в космосі сім років і за цей час зробить 24 повних витка навколо зірки. Він повинен наблизитися до Сонця на відстань приблизно 6,1 млн км. Потім Parker розженеться до швидкості практично в 700 тис. км/год і це стане рекордом для автоматів, створених людиною.

Оскільки поруч із Сонцем екстремально висока температура, науковці захистили прилади Parker Solar Probe надміцним екраном, який повинен витримати температуру до 1370 градусів.

Нагадаємо, у NASA опублікували моторошне фото Сонця.

 

Loading...
Loading...
Loading...