live

Коломойський без "таємної зброї" в ГПУ: Що криється за звільненням Кулика

24 Канал
24 Канал

Український новинний телеканал

З відкритих джерел Прокурор Кулик
загрузка...
загрузка...

Генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив прокурора Костянтина Кулика з органів прокуратури. Адже Кулик просто не з'явився на переатестацію. За цим кадровим рішенням криється набагато більше, ніж просто чергова кадрова перестановка.

Адже це ще одне свідчення подальшого розриву з олігархом Ігорем Коломойським. Кулик був таємною зброєю Коломойського в ГПУ. Зокрема весь останній рік прокурор, схоже, був зручним інструментом для досягнення олігархом своїх цілей.

Про розслідування проти Коломойського в США

Йдеться про те, що руками Кулика олігарх фактично заганяв свого головного опонента - колишнього партнера по бізнесу Вадима Шульмана. Можливо, ви раніше не чули цього прізвища.

Що відомо про Шульмана?

Закінчив Гірничорудний інститут в Кривому Розі за фахом інженер-будівельник підземних споруд, 10 років працював на шахті. З 1991 року займався бізнесом у сфері гірничодобувної, хімічної та енергетичної промисловості, а також телекомунікацій. З 2006-го очолює Федерацію тенісу України. Займається благодійністю, зокрема підтримкою єврейської громади в Україні та за допомогою Ізраїлю.

Це той самий чоловік, який дав свідчення проти Коломойського в американському ФБР, що лягло в основу розслідування американських правоохоронців проти олігарха.

У рамках слідства у Флориді один з партнерів Коломойського, Моті Корф, був допитаний великим журі щодо компаній в США, які фігурують у справі. Це змусило Коломойського терміново евакуюватися з Швейцарії в Ізраїль, побоюючись можливої екстрадиції в Америку.

Зараз розслідування проти Коломойського у США триває, йому поки не оголошено підозру, але олігарх активно шукає спосіб вийти з-під радарів, нещодавно найнявши адвоката з орбіти Трампа.

Як Кулик допоміг Коломойському

Як виявилося, Кулик знайшов спосіб бути корисним олігарху. Далі - просто як у комедійному фільмі. Прокурор вписав Шульмана, який багато років живе в Америці і має громадянство Ізраїля, до складу злочинної організації Януковича. Цю справу вів Кулик і мав безперешкодний доступ до нього.

За місяць до поразки Порошенка на виборах, у лютому 2019 року, коли частина державних чиновників почала переорієнтовуватися, Кулик виніс підозру Шульману.

Про те, що він без відома Коломойського скористався його рахунками і відмив через них (рахунки Коломойського!) 100 мільйонів доларів. Після чого перевів цю суму на свої рахунки в Швейцарії і Монте-Карло.

Ну а на підставі цієї підозри Кулик швидко оголосив Шульмана у всеукраїнський та міжнародний розшук, а також заарештував йому рахунки. Ясно, що метою цього було змусити Шульмана піти на поступки побажанням Коломойського.

Справа проти Кулика

Але поки безрезультатно: Шульман продовжує воювати з Коломойським, а тим часом Кулик втратив посаду. Історія Кулика - це приклад того, як у буремні часи піна виносить на поверхню різних вельми сумнівних персонажів.

При владі Порошенка Костянтин Кулик працював прокурором зони Антитерористичної операції в часи, коли військову прокуратуру очолював Анатолій Матіос.

Або вони не поділили потоки, або амбіції заважали їм працювати, але дуже швидко між ними виник конфлікт. "Моральні основи цієї людини є нікчемними", - коментував згодом Матіос.

Паралельно проти Кулика було розпочато кримінальне провадження за незадекларовані активи. Це була одна з перших гучних справ НАБУ, зареєстрованих ще в грудні 2015 року, а слідство завершили восени 2016-го.

Що ще відомо про прокурора Кулика?

Колишній військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик неодноразово потрапляв у різні скандали, в тому числі політичні та корупційні. Так, наприклад, у березні 2019 року нібито висунув підозри людям з оточення тодішнього президента Петра Порошенка.

Зате цю інформацію спростували в ГПУ і викликали прокурора на допит. Сам Порошенко заявив, що Кулик отримав вказівку дискредитувати його особисто від олігарха Ігоря Коломойського.

За роки служби в органах прокуратури він отримав сукупного доходу менше 1,7 мільйона гривень, а витратив вдвічі більше. І легальних доходів Кулика дійсно не вистачало на майно, яке у нього виявили.

Тим більше, на надбудову у центрі Києва, про яку нещодавно було знято чергове розслідування "Наших грошей".

Джерела такого способу життя Кулика дійсно невідомі, але в інтернеті є чимало згадок про його зв'язки з вже нині покійним лідером "Оплоту" Євгеном Жиліним, який "кришував" конвертаційні центри Харківської області.

Зрештою, при Порошенкові справа проти Кулика блокувалася в судах, а він вирішив стати корисним для генпрокурора Луценка, провернувши судове рішення про конфіскацію півтора мільярда так званих грошей Януковича. Це стало головним піар-досягненням вже колишнього глави ГПУ.

Як Кулик став "фаворитом Луценка"

Кулик як прокурор зони АТО в Краматорську, який входив у зону АТО, домігся вироку місцевого суду одному зі своїх знайомих - Аркадію Кашкіну. Він був фіктивним директором компанії Сергія Курченка, продавши за 500 доларів йому свої паспортні дані.

І за цим вироком Кашкіну, який в житті не бачив ні Курченка, ні Януковича, було конфісковано цінні папери, які вважалися грошима президента-втікача.

За таку операцію, яка виглядає як явна афера і за яку Україну ще можуть засудити в європейських судах, Кулик потрапив у фаворити генпрокурора Луценка.

Щоб розлучити його з Матіосом, у якого з Куликом остаточно зіпсувалися відносини, Луценко створив спеціально для Кулика слідчий підрозділ у департаменті міжнародно-правової співпраці ГПУ. Матіос за це в одному з інтерв'ю назвав Кулика "новим фаворитом Луценка".

Про міжнародний скандал за участю українців

А далі Кулик з Луценком взагалі здобули світову славу. Наприкінці каденції Порошенка вони вирішили звернутися за захистом до оточення Трампа.

Луценко неодноразово контактував з Джуліані, а Кулик передав адвокату Трампа написану поганою англійською мовою довідку про те, що в Україні було здійснено серію злочинів головним опонентом Трампа - Джо Байденом, а також його сином.

Кулик розписав все в яскравих фарбах, закидаючи Байденам отримання хабарів і тиск на прокуратуру. Це зробило Кулика вже відомим у США, але не з найкращого боку.

І в жовтні цього року про нього вийшла викривальна стаття в одній з найбільших газет світу The New York Times.

Як потім виявилося, Кулик літав на зустріч з Джуліані в Європу, а той назвав його одним з джерел своїх викриттів поруч з колишнім прокурором Шокіним та антикорупційним прокурором Холодницьким.

І ось тепер Кулика звільнили. Він не прийшов на переатестацію, знаючи, що не пройде її останній етап - оцінка чесноти. Але Кулик продовжує шукати способи закріпитися в силових органах.

Впливові люди лобіюють його призначення в СБУ на посаду заступника Головного слідчого управління. Але ясно, що відповідь на питання, чи отримає Кулик нову посаду, означає набагато більше, ніж його працевлаштування - чи зберігається для України шанс на очищення всієї системи.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...