live

Карасьов: Українським прокурорам, які засвітилися в "Українагейті", потрібно залягти на дно і дотримуватися режиму мовчання

Політолог Вадим Карасьов

Що стосується українських прокурорів, які засвітилися у справі імпічменту Трампу, то оптимальна лінія поведінки для них – залягти на дно і дотримуватися режиму мовчання. Але якщо експрокурори Шокін і Луценко вже у відставці, то Костянтин Кулик і раніше залишається/може залишатися на державній службі. Розмови про його можливе призначення в СБУ тривають. Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов на своїй сторінці в Facebook.

За словами політолога, в США розслідування щодо Трампа не збавляє обертів. Після передачі матеріалів з Комітету з питань розвідки нові слухання були призначені на 4 грудня. Тепер Юридичний комітет повинен вирішити, чи рекомендувати Палаті представників розгляд відповідних статей звинувачення для оголошення імпічменту.

Нові слухання – це батл професорів права. Республіканці в якості свідка викличуть професора права Джонатана Турлі з університету Джорджа Вашингтона. Вчений багато писав про розслідування щодо імпічменту Трампу. Від демократів виступлять професор Гарвардського університету - Ної Фельдман, зі Стенфордської школи юриспруденції - Памела Карлан, з університету Північної Кароліни - Майкл Герхардт.

"Як можна Україні красиво вийти з некрасивого "Українагейта"? Найголовніше – це вивести Україну за рамки американського скандалу, робити акцент на розслідуванні як внутрішній справі американців. Президент дотримується лінії невтручання, але й інші державні інститути повинні триматися тієї ж лінії", – вважає Вадим Карасьов.

Нагадаємо, що 4 грудня в Україну прибув особистий адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані, щоб зустрітися з експрокурорами Віктором Шокіним і Костянтином Куликом. 3 грудня Джуліані зустрівся з ексгенпрокурором Юрієм Луценком в Будапешті. В цей же час глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв дає свідчення федеральним прокурорам у Нью-Йорку у справі Рудольфа Джуліані, Лева Парнаса та Ігоря Фрумана, які є клієнтами Джуліані.

Раніше громадський діяч Дмитро Співак розкритикував можливе призначення скандального експрокурора Костянтина Кулика в СБУ. "...катастрофа, якщо Кулик опиниться в СБУ. Це лакмусовий папірець на гідність нашого президента. Цього не можна робити, тому що Кулик став дуже токсичною фігурою, дуже одіозною фігурою, тому що Джуліані з ним зустрічався кілька разів, тому що Джуліані зустрічався з ексгенеральним прокурором Юрієм Луценком. Які документи передавали, у що? Яка мотивація була? А мабуть, було вербування. Треба ж перевіряти всі ці факти", – заявив Співак.

Голова громадської організації "Міжнародний антикримінальний альянс" Богдан Воронцов в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив, що Нацполіція відкрила кримінальну справу щодо незаконної надбудови прокурора Костянтина Кулика.

Loading...
Loading...
Loading...