live

Ізраїль відмовився вшановувати пам'ять деяких відомих українців

Всі зазначені особи співпрацювали з нацистським режимом

Посольство Ізраїлю в Україні Facebook

Посольство Ізраїлю в Україні звернулося до Верховній Раді Україні з приводу перегляду включення деяких історичних особистостей у список людей, яких будуть офіційно вшановувати в країні. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба відомства.

"Посилаючись на постанову Верховної Ради №2364 від 3 грудня 2019 року щодо вшановування ряду українських особистостей, ми рішуче протестуємо проти включення до списку численних посібників нацистів, серед яких, наприклад, Володимир Михайлович Кубійович (120 річниця з дня народження), відомий посібник нацистів, що представлений виключно як історик та картограф, також Максим Железний (мова йде про 280 років з часу народження Максима Залізняка, січового козака, керівника Коліївщини, - ред.), Василь Левкович, Уаг (Улас, - ред.) Самчук, Василь Сидор, Кирил Осьмак, Олександр Вишинський, Василь Галас, Ярослав Старух, Андрій Мельник. Ми вважаємо, що вшанування тих, хто співпрацював з нацистським режимом, є зневагою до пам'яті 6 млн євреїв, знищених нацистським режимом. Зважаючи на наші гарні відносини, ми вимагаємо переглянути включення цих суперечливих особистостей до списку людей, що буде офіційно вшановано у вашій країні", - йдеться у листі посольства.

Крім того, ізраїльське відомство в черговий раз закликає Верховну Раду України прийняти визначення антисемітизму Міжнародного Альянсу пам'яті жертв Голокосту.

Посольство Ізраїлю в Україні направило до ВР листа Facebook

Нагадаємо, посольство Ізраїлю в Україні відновило свою роботу 1 листопада 2019 року, після того як Консульство Ізраїлю в Україні 30 жовтня повідомило, що закриває дипломатичну місію і консульські послуги не надаватиме. Loading...
Loading...
Loading...