live

Чому горить Одеса

Андрій Головачов
Андрій Головачов
ДСНС
загрузка...
загрузка...

Масштабна пожежа в Одесі забрала життя двох людей, 14 пропали безвісти, корпуси Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу вигоріли повністю. Президент Володимир Зеленський обмежився лише скорботним записом у Фейсбуці. Чому саме Одеса? У чому причина?

Про це пише Андрій Головачов на своїй сторінці в Facebook.

Коли влітку в Одесі згорів готель "Токіо-Стар" і загинули люди, реакція Зеленського була бурхливою, рішучою і ...популістською.

Президент відразу ж назвав винним власника готелю Вадима Чорного, пообіцяв особисто простежити, щоб останнього засудили по всій строгості, і зопалу написав, що:

"Цьому буде покладено край!"

Я тоді ж написав:

"На жаль, не буде! Чудес не буває. У країні, як і раніше, все буде горіти, вибухати, тонути, ламатися та падати. Чиновники, як і раніше, будуть безбожно красти, а правоохоронці брати хабарі. І не в силах Зеленського і навіть партії "Слуга народу" це змінити, тому що все це важкі, глибокі, системні проблеми і вирішити їх під силу лише всьому суспільству в цілому, та й то, тільки тоді, коли суспільство ці проблеми усвідомлює, чітко артикулює і у нього з'явиться мотивація їх вирішувати. А всього цього поки, на жаль, немає".

Як я і написав, популізм Зеленського був негайно покараний. Минуло трохи більше трьох місяців, і знову масштабна пожежа і знову саме в Одесі. Дві людини згоріли, 14 пропали безвісти, всі будівлі коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу вигоріли повністю. Доля нас ще пощадила: число жертв могло обчислюватися десятками. Але це лише питання часу, коли в Одесі відбудеться наступна жахлива трагедія і згорять десятки людей.

Реакція президента цього разу, щоправда, була вже зовсім іншою. Супергерой, який з легкістю вирішує всі проблеми в суспільстві, закінчився. Вже немає ніяких обіцянок "покласти цьому край", "особисто простежити" тощо. Зеленський обмежився скорботним записом:

"В жахливій пожежі в Одесі ми вже втратили 16-річну студентку Ксенію Бабенко. Вся країна співчуває її батькам. Ми не залишимо вас наодинці з вашим горем".

І це правильна реакція, якщо ти не в силах нічого змінити. Це вже політичний досвід, який, як влучно сказав Пушкін О., "син помилок тяжких".

Я вже не раз писав про те, що руйнування станового феодалізму в Україні зараз - окрім іншого - виявляє себе в розпаді інфраструктури: все довкола горить, вибухає, падає, тоне, розвалюється і т. д. Однак на цьому тлі Одеса постійно виділяється особливо жахливими трагедіями.

Чому саме Одеса? У чому причина?

Вся справа в тому, що в Одесі править мафія, яка повністю взяла контроль над містом ще за часів Боделана, який і був її першим стовідсотковим ставлеником. В інших великих містах України у владі перебувають в основному звичайні корупціонери і подекуди бандити, а в Одесі саме мафія. А з точки зору своїх управлінських навичок мафія дуже неефективна і поступається і першим, і другим.

Андрій Головачов

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...