Астронавти почнуть варити пиво на МКС

Міжнародна космічна станція

Фото з відкритих джерел

На борту космічного корабля Cargo Dragon – обладнання для 38 досліджень

Вчора американська компанія SpaceX запустила ракету-носій Falcon 9 з вантажним космічним кораблем Cargo Dragon до Міжнародної космічної станції з цікавим вантажем - обладнанням для варіння пива і генетично модифікованими мишами. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Згідно з повідомленням, запуск відбувся з мису Канаверал у Флориді о 19:29 (за київським часом, - ред.) 5 грудня. Ракета Falcon 9 з капсулою Dragon доставить на МКС більше 2,6 тонни вантажу для екіпажу.

Зазначається, що космічний корабель несе обладнання для 38 наукових досліджень, 23 з яких будуть новими для космічної станції.

Зокрема, пивний експеримент на борту МКС - це вже четвертий проєкт із серії досліджень, які проводить в космосі компанія Budweiser. Ячмінь, який використовується для виготовлення пива, - це рослина, яка раніше вивчалася в експериментах по проростанню і експресії генів в умовах мікрогравітації.

Черговий експеримент включає в себе вивчення процесу солодження ячменю в умовах мікрогравітації. Ця робота може вплинути на те, як виробляється їжа на Землі і в космосі. У разі успіху експерименту на МКС вдасться відтворити пиво в умовах космосу.

Крім того, на борту знаходяться 40 мишей, деякі з них генетично модифіковані, для наукового проєкту з дослідження втрати м'язів і кісток в умовах низької сили тяжіння. За допомогою цього експерименту дослідники сподіваються краще зрозуміти, як запобігти втраті кісткової маси.

Dragon повинен досягти МКС у неділю, 8 грудня.

Раніше повідомлялося, що компанія SpaceX успішно провела наземні випробування двигунів свого першого пасажирського космічного корабля Crew Dragon. Цей етап дозволяє компанії перейти до випробувальних польотів вже у найближчі місяці. У випадку успішності майбутніх випробувань – SpaceX буде готова до запуску людей в космос на Crew Dragon вже наступного року.

Loading...