live

Активісти про можливе призначення Кулика в СБУ: Служба безпеки - не притулок для корупціонерів

УНІАН Костянтин Кулик
загрузка...
загрузка...

"Ні" Кулику в стінах СБУ!" З такими гаслами зібралася громадськість під будівлею Служби безпеки України. Активісти обурені інформацією, що одіозний експрокурор Костянтин Кулик, ймовірно, буде працювати в цьому держоргані. Таку ситуацію не можна допустити, переконані учасники мітингу, повідомляє 112.ua.

"Стало відомо, що Кулик, можливо, буде працювати в СБУ. Ми обурилися і не можемо допустити цю особу до СБУ, оскільки ця особа псує імідж України. Сьогодні ми влаштовуємо акцію під СБУ для того, щоб не допустити цієї скандальної і одіозної людини до роботи в СБУ. Оскільки Служба безпеки - це не притулок для корупціонерів. Ми підготували звернення на ім'я Баканова Івана Геннадійовича, голови СБУ, з проханням не допустити цю особу у Службу безпеки України", - заявив голова громадської організації "Міжнародний антикримінальний альянс" Богдан Воронцов.

Враховуючи скандальне минуле прокурора і можливі корупційні злочини, мітингувальники вважають, що Кулик взагалі не повинен займати жодні важливі державні посади в Україні.

"Сьогодні Кулика намагаються лобіювати в СБУ. Ми тут для того, щоб не допустити цього, щоб керівництво СБУ і люди, які будуть приймати рішення щодо його можливого (я сподіваюся, неможливого) прийняття на роботу, знали, що громадськість дуже пильно за цим спостерігає і намагається не допустити особу до заняття посад та не допустити його взагалі до прийняття рішень в нашій державі. Цю людину, особисто на мою думку, треба судити", - розповів представник ГО "Міжнародний антикримінальний альянс" Максим Кузнєцов.

Зусиллями активістів та народних депутатів прокурор Кулик був звільнений з ГПУ, однак тепер є вірогідність, що його призначать в СБУ, і це викликає серйозне занепокоєння. Призначення скандального експрокурора в СБУ стане катастрофою, вважає кандидат політичних наук Дмитро Співак.

"Катастрофа, якщо Кулик з'явиться в СБУ. Це лакмусовий папірець на гідність нашого президента. Цього не можна робити, тому що Кулик став дуже токсичною фігурою, дуже одіозною фігурою, тому що Джуліані з ним зустрічався кілька разів, тому що Джуліані зустрічався з ексгенеральним прокурором Юрієм Луценком. Які документи передавали, у що? Яка мотивація була? А мабуть, було вербування. Треба ж перевіряти всі ці факти", - зазначив Співак.

Про справу з імпічментом Трампа, в якій замішаний і Костянтин Кулик, нагадав політичний експерт Вадим Карасьов.

"Що стосується українських прокурорів, які засвітилися в цьому ділі, то оптимальна лінія поведінки для них – залягти на дно і дотримувати режим мовчання. Але якщо експрокурори Шокін і Луценко вже у відставці, то Костянтин Кулик і раніше залишається/може залишатися на державній службі. Розмови про його можливе призначення в СБУ тривають", - заявив політолог.

Боротьба активістів та народних депутатів проти корупційної діяльності експрокурора Костянтина Кулика вже дала свої результати. У КМДА відбулося засідання комісії з незаконних забудов. Одне з ключових питань - незаконна надбудова Кулика на 14-му поверсі над його квартирою. Члени комісії КМДА скаржаться, що з літа цього року намагаються потрапити для перевірки незаконної надбудови в ЖК "Дипломат Хол". На засідання запрошували і Кулика, але він не з'являється.

"Те, що сьогодні за тими документами, які є, – це будівництво, ця надбудова незаконна, тому будемо працювати, щоб її прибрати", - повідомив заступник голови КМДА В'ячеслав Непоп.

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Іван Шинкаренко зазначив, що вже є певні зрушення у справах про незаконне збагачення прокурора.

"31 жовтня ми перезапустили законодавство, що дозволяє дати рух справ Костянтина Кулика з приводу незаконного збагачення, і ми вже бачимо, що там дійсно є певні зрушення", - заявив він.

Нагадаємо, Кулик став фігурантом журналістського розслідування програми Bihus.info. За їхніми даними, він надбудував додатковий поверх в елітному ЖК столиці без жодної дозвільної документації. На даний момент Нацполіція вже порушила кримінальну справу щодо незаконної надбудови. Крім того, в 2016 році Національне антикорупційне бюро розслідувало проти Кулика кримінальну справу за фактом незаконного збагачення.

Loading...
Loading...
Loading...