live

Я почула страх. Фермери бояться закону про ринок землі, – Верещук

Ірина Верещук
загрузка...
загрузка...

"Вони обґрунтовано вважають, що держава могла б викупити землю, аби селяни не боялися продати свій пай"

Під час парламентських слухань з приводу відкриття ринку землі я почула, що фермери бояться його. Вони не довіряють тим законам, які ми пропонуємо.

Про це під час брифінгу у Верховній Раді, який транслювався в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK, заявила народний депутат Ірина Верещук.

Журналіст поцікавився, чи почула вона  фермерів, які виступали на парламентських слуханнях з приводу відкриття ринку землі і що її найбільше зачепило. У відповідь народна обраниця сказала, що вона почула фермерів.

"Мене не цікавили виступи політиків, які вже 18 років говорять практично те саме, а нічого не змінюється і мораторій продовжується. Я хотіла почути голоси, емоції та енергію фермерів, тих людей, аграріїв та асоціацій, які заробляють на цій землі, які живуть з неї. Я почула, що вони кажуть, що вони бояться. Я почула страх у голосі, що вони не довіряють тим законам, які ми пропонуємо і кажемо, що ми гарантуємо фермерам їхнє право на землю, ми гарантуємо власникам паїв їхнє право на землю", – розповіла Верещук.

Крім того, за її словами, вона почула тезу, що вони пропонують, що на сьогодні єдиним покупцем пайованої землі може бути лише держава і це треба розглядати.

"Ми дійсно маємо конфлікт на Сході, ми маємо анексований Крим, а це теж українська земля і вони обґрунтовано вважають, що держава могла б викупити землю, аби фермери та селяни не боялися продати свій пай. Селяни бояться, а державі, в принципі, довіряють. Якби були чисті та прозорі правила, то можна було це обговорити. Також вони говорять, що ніколи не виграють конкуренцію з транснаціональними корпораціями та з українськими агрохолдингами", – констатувала Ірина Верещук.

Нагадаємо, 4 грудня у Києві відбулася акція протесту проти продажу сільськогосподарської землі. Учасники заходу насипали землю перед Верховною Радою і встановили згори ялинку.

Як повідомляли, 13 листопада парламент у першому читанні проголосував за законопроект № 2178-10, що передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум щодо можливості продажу української землі іноземцям.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що всеукраїнський референдум про ринок землі може бути проведено раніше 2024 року, але після того як закон про ринок землі буде ухвалено у другому читанні.

Loading...
Loading...
Loading...