live

У США приклеєний до стіни банан продали за 120 тис. доларів

Це частина мистецької інсталяції

ArtNet News Інсталяція "Комік"
загрузка...
загрузка...

У Маямі на виставці сучасного мистецтва Art Basel Miami Beach банан, приклеєний до стіни скотчем, продали за 120 тис. доларів. Про це повідомляє ArtNet News.

Згідно з повідомленням, італійський художник Мауріціо Каттелан вирішив взяти участь в подібному заході вперше за 15 років і спеціально для цього створив інсталяцію "Комік" (Comedian), що виглядає надзвичайно просто – банан, приклеєний до стіни шматком непрозорого скотчу.

Як зазначається, митець зробив три версії інсталяції, а матеріали для композиції купив у місцевому супермаркеті. Найголовніше те, що дві роботи вже придбали, заплативши по 120 тис. доларів за кожну.

Слід зауважити, що через такий шалений ажіотаж третю версію інсталяції вирішили продати вже за 150 тис. доларів якомусь музею чи галереї. Найцікавіше те, якщо роботу не куплять до кінця тижня, то її просто викинуть.

Мауріціо Каттелан працював над ідеєю близько року, він приклеював фрукт до стіни готелю кожного разу, як подорожував, також думав про скульптуру банана. Автор стверджує, що "Комік" – це не жарт, адже продумано кожну деталь. Він зазначив, що йдеться про подвійний сенс, адже банани є символом міжнародної торгівлі.

Нагадаємо, раніше у графстві Лінкольншир, Велика Британія, невідомий повернув корабельну гармату ХІХ століття, яку викрав 30 років тому. У записці, яку злодій також залишив, він вибачився за крадіжку перед мешканцями села і розповів, що це єдиний злочин, який він зробив у своєму житті, і весь цей час його жахливо мучила совість.

Loading...
Loading...
Loading...