У Росії кримськотатарського активіста Сейтосманова засудили до 17 років ув'язнення

Енвер Сейтосманов і Еміль Курбединов Кримська солідарність

Його вважають винним через діяльність в організації, яку в РФ відносять до терористичної

У РФ відбулося останнє судове засідання у "справі Енвера Сейтосманова" під час якого йому було оголошено вирок - 17 років виправної колонії суворого режиму з обмеженням свободи на рік.

Про це повідомляє правозахисна група "Кримська солідарність".

Кримськотатарського активіста визнали винним через участь в організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі", яку відповідно до російського законодавства визнано терористичною.

"Сейтосманова Енвера Кязімовіча визнати винним в організації діяльності угруповання, яке відповідно до законодавства Російської Федерації визнано терористичним, тобто злочином, передбаченим частиною 1 статті 205.5 КК РФ на підставі якого призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 17 років у виправній колонії суворого режиму з обмеженням волі на строк в один рік", - йдеться у вироку судді.

Справу розглядав Південний військовий суд міста Ростов-на-Дону.

Його адвокати стверджують, що слідство не надало жодних доказів причетності Сейтосманова та інших активістів до терористичної діяльності чи насильства, а терміни ув'язнення присуджуються їм виключно через те, що вони відвідували релігійні збори, читали релігійну літературу і обговорювали соціально-політичні теми.

Міжнародна громадська організація "Меморіал" акцентує увагу на тому, що позбавлення волі Сейтосманова є порушенням російського та міжнародного права.

Водночас Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити активіста.

Нагадаємо, раніше в окупованому Криму відпустили одного з братів Сейтосманових. Обох братів російські силовики затримали 10 травня в анексованому Криму в селі Тилове Балаклавського району Севастополя після обшуків.

Після допиту Ернеса відпустили, повідомивши, що Енверу інкримінують статтю "участь в діяльності організації, яку, відповідно до законодавства Росії, визнано терористичною".

Loading...