Шуфрич: Держава могла б забезпечити газові потреби своїх громадян і стати експортером

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

Ціна газу власного видобутку для українців має не перевищувати 100 доларів

Якщо в Україні збільшити кількість власних газових свердловин,  отримаємо можливість збільшити і видобуток ресурсу на 8%, а за ефективного використання – і на всі 15-20%. Держава змогла б забезпечити газом своїх громадян та ще й стати експортером.

Про це в ефірі програми "Кожен з нас президент" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

Він розповів: собівартість українського газу – приблизно 40 доларів, тобто, близько тисячі гривень.

"Якщо ми додамо до цього у Фонд розвитку ще стільки ж і врахуємо, що держава видобуває трохи менше 18 кубів газу, це приблизно близько 700 мільйонів доларів, які можна інвестувати у видобуток", – вважає Шуфрич.

За його словами, це, щонайменше – 130-150 свердловин. Якщо навіть кожна друга із них дасть результат, Україна отримає можливість стрімко збільшувати власний видобуток ресурсу.

"В середньому одна свердловина хай дає 10 мільйонів на рік. Сто свердловин даватимуть мільярд плюс щороку. Тобто, виходить, що ми мали б можливість збільшувати власний видобуток на 7-8%, а в разі більш ефективного використання – на всі 15-20%", – вважає Шуфрич.

Відтак, на його думку держава змогла б забезпечити газом потреби власних громадян та ще й стати експортером.

"При цьому вартість навіть із складовою  рефінансування, складовою прибутку та ПДВ мала б бути нижчою, ніж 3300-3500 гривень. У 2013 році ціна на газ була 100 доларів, навіть трішки менше. Оці 100 доларів мають бути, як манна небесна для влади. Газ для українців з українського видобутку має бути 100 доларів і там ще залишиться 700-800 мільйонів доларів на розвиток і на добування", – підкреслив Нестор Шуфрич.

Як повідомлялось раніше, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявляв: якщо Україна та Росія не зможуть домовитися щодо транзиту газу, то ціна на нього може на перших порах і подвоїтися.

 

Loading...