live

Рада має намір визначити права апатридів

Верховна Рада. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

За відповідний законопроєкт проголосував 361 нардеп

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт №2335 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства. Трансляцію наживо веде телеканал "Рада".

За відповідне рішення проголосував 361 нардеп.

Метою  проекту є створення процедури визнання особою без громадянства, що в подальшому надасть змогу для таких осіб законно перебувати на території України, отримати документ, що посвідчує їх особу та підтверджує законність проживання на території України - посвідку на тимчасове проживання та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, а за умови проживання на території України у зазначеному статусі понад 2 роки – отримати дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання.

Крім цього, проектом передбачається внести зміни до законів України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про імміграцію", "Про безоплатну правову допомогу", "Про судовий збір", "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", "Про виконавче провадження", Кодекс адміністративного судочинства, з метою надання особам, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства, права на безоплатну вторинну правову допомогу та звільнити їх від сплати судового збору та авансового внеску за виконання судових рішень, які стосуються оскарження рішень про визнання особою без громадянства.

Також проєктом передбачено зміни до Закону України "Про зайнятість населення" задля надання можливості особам без громадянства реалізувати право на працю та належні умови життя. 

Онлайн-трансляція вечірнього засідання доступна за посиланням.

Loading...
Loading...
Loading...