live

Рада має намір скасувати паперову звітність щодо фінансування політичних партій

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua
загрузка...
загрузка...

За відповідний законопроєкт проголосували 305 народних депутатів

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №2336 про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції. Трансляцію наживо веде телеканал "Рада".

За відповідне рішення проголосували 305 нардепів.

Проект передбачає заміну "паперової" фінансової звітності партій електронною звітністю. Це дозволить зменшити навантаження на представників партій, відповідальних за складання і подання фінансової звітності.

З метою спрощення процедури складання фінансової звітності партій та запобігання виникненню неоднозначних тлумачень, пов’язаних з віднесенням фінансової інформації до тих чи інших розділів фінансового звіту, законопроектом пропонується визначити загальну структуру звітів та принципи відображення фінансової інформації у відповідних розділах фінансових звітів.

Пропонується вилучити норму чинного Закону "Про політичні партії в Україні", яка передбачає обов’язковість заповнення та подання до банків донорами партій заяв про відповідність здійснюваних внесків на підтримку партій встановленим обмеженням щодо розміру та джерел відповідних внесків.

Проектом передбачена можливість здійснення внесків на підтримку партій через платіжні системи, у тому числі онлайн, за умови, що такі системи дозволятимуть чітко ідентифікувати донора та призначення здійснюваного платежу.

Проект пропонує виключити із Закону "Про політичні партії в Україні" положення, згідно з яким забороняється здійснення внесків на підтримку партій особами, які мають непогашений податковий борг – незалежно від розміру такого боргу, а також положення чинного Закону, за яким здійснення внесків заброняється юридичними особами, бенефіціарами яких є народні депутати України та депутати місцевих рад.

Законопроектом пропонується чітко визначити предмет внутрішньопартійних фінансових аудитів та незалежних зовнішніх фінансових аудитів партій, що сприятиме належній верифікації фінансової звітності перед її перевіркою НАЗК.

Онлайн-трансляція вечірнього засідання парламенту доступна за посиланням.

Loading...
Loading...
Loading...