Питання продажу землі має вирішуватись лише на референдумі, – Тягнибок

Скріншот ZIK

Сьогодні, 5 грудня, був створений Національний штаб порятунку рідної землі

Понад 200 місцевих рад уже ухвалили звернення до президента та парламенту щодо продовження мораторію на продаж землі. Відтак Національний штаб порятунку рідної землі ухвалив вимогу до президента Володимира Зеленського з вимогою перед голосуванням у Раді винести це питання на референдум.

Про це у коментарі журналістам телеканалу ZIK заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Він розповів: сьогодні був створений Національний штаб порятунку рідної землі. Це пов’язано із тим, що влада "слуг народу" у турборежимі до кінця року хоче ухвалити закон про продаж землі, незважаючи на громадську думку.

"Люди масово виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення. За всіма опитуваннями це понад 70%. До того ж станом на сьогодні більш як 200 місцевих рад вже ухвалили рішення звернутись до президента та парламенту продовжити мораторій і забезпечити загальнонаціональний референдум не лише щодо того, чи продавати іноземцям землю, а й чи взагалі продавати землі сільськогосподарського призначення", – розповів Тягнибок.

Відтак, за його словами, національний штаб захисту рідної землі був створений для того, щоб об’єднати різні громадські та політичні організації, їхні вуличні акції та продукувати різноманітні скоординовані документи до влади.

"Сьогодні було  ухвалено рішення – вимогу до президента Зеленського. Суть цієї вимоги – лише референдум. Ми повинні припинити цю вакханалію, перегинання через коліно. Лише загальнонаціональний референдум має ухвалити рішення про те, чи потрібно продавати землі сільськогосподарського призначення", – зазначив Тягнибок.

Він наголосив: якщо вже апелювати до прикладів передових країн, слід пам’ятати, що там це є регульовано.

"Низка передових країн мають понад половину земель, які контролюються державою. Держава здає їх в оренду з правом родинної спадщини, у довгострокову оренду. Натомість у нас, мотивуючи благими намірами, насправді землю будуть передавати олігархам-латифундистам і різноманітним агрохолдингам та ще й неукраїнським. В Україні 213 тисяч гектарів хочуть передавати в одні руки, при тому, що, наприклад, в Німеччині – всього-на-всього 400 гектарів, в Польщі – 500 і це, якщо взяти з пасовиськами. А у нас 213 тисяч в одні руки. Це 3-4 території Києва", – обурювався Олег Тягнибок.

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на сторінці у Facebook, заявив, що питання продажу землі іноземцям в країні будуть вирішуватися на всенародному референдумі.

Додамо, у понеділок, 11 листопада, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекрили головні автомагістралі країни.

Напередодні голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що з порядку денного на вівторок, 12 листопада, забрали законопроект про зняття заборони на продаж сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, зранку 12 листопада під стінами Верховної Ради України фермери зібралися на акцію проти продажу сільськогосподарських земель.

Співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович із трибуни ВРУ закликав об’єднатися навколо захисту української землі.

Loading...