live

Онищенко може виступити "драйвером" справ проти Порошенка, – Якубін

Олексій Якубін. Фото: 112.ua
загрузка...
загрузка...

"Повернення Онищенка в Україну може виступити каталізатором всіх процесів навколо Порошенка"

Повернення колишнього народного депутата Олександра Онищенка в Україну може пришвидшити розгляд судових справ щодо попереднього президента України Петра Порошенка.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олексій Якубін.

Ведучі поцікавилися думкою експерта, наскільки цінним свідком може бути колишній народний депутат Олександр Онищенко, якого нещодавно затримали у Німеччині.

"Мабуть, чим швидше його (Олександра Онищенка. – Ред.) екстрадують до України, тим швидше, насправді, зможемо побачити окремі справи, пов’язані з тими заявами, які він робив, або робили ті, хто, скажімо, читали його книжку, або опирались на його матеріали. Він може виступити своєрідним драйвером справ проти Порошенка, оскільки, якщо говорити про ситуацію зараз, то ми бачили, що у НАБУ було, якщо не помиляюсь, 13 справ, але Порошенко там проходив як свідок. А Труба нещодавно говорив, що він подав по одній зі справ щодо призначення суддів ВАКС – незаконного нібито призначення – подання до генерального прокурора Рябошапки на зняття депутатської недоторканності з Порошенка. Але, по суті, ми бачимо, що Рябошапка після цього особливо не відреагував, подання у Раді немає", – заявив Олексій Якубін.

Політолог продовжив: "Зараз є ситуація, пов’язана із перезавантаженням керівництва Державного бюро розслідувань, і тому, з високою часткою імовірності, усі ці справи можуть ще раз опинитись у такому підвішеному стані. Тому повернення Онищенка сюди може виступити, насправді, каталізатором всіх процесів навколо Петра Порошенка".

Експерт нагадав про книжку Олександра Онищенка щодо Петра Порошенка, а також про заяви колишнього парламентаря про те, що у нього є записи розмов.

"Можемо говорити про те, що це може розпочати цілу лавину справ у контексті Порошенка. Інша справа, як швидка Генеральна прокуратура буде реагувати, бо наразі у мене інколи складається враження, що Генеральна прокуратура щодо багатьох очільників минулої влади особливо не реагує", – заявив Олексій Якубін.

Як стало відомо, колишнього нардепа Олександра Онищенка затримали в Німеччині.

Згодом німецька поліція підтвердила затримання Олександра Онищенка.

У САП заявили, що Онищенко перебуває в німецькому СІЗО і чекає на рішення суду.

Як повідомляли, народний депутат (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ілля Кива заявляв, що затриманий у Німеччині колишній народний депутат Олександр Онищенко дуже цінний для правоохоронних органів, тому що він є одним з головних свідків і викривачем злочинних схем попереднього президента Петра Порошенка.

Loading...
Loading...
Loading...