Названі імена російських розвідників, які відвідували секретну базу в Альпах

У французьких Альпах знайшли перевалочну базу ГРУ з відкритих джерел

В регіон приїжджали агенти ГРУ з військової частини 29155, в якій, за даними західних ЗМІ, служать фахівці з убивств

Принаймні 15 співробітників ГРУ у 2014-2018 роках використовували департамент Верхня Савойя у французьких Альпах як перевалочну базу.

Про це повідомляє Le Monde з посиланням на джерела у французькій розвідці.

Звідти вони вирушали на завдання по всій Європі. В регіон приїжджали агенти ГРУ з військової частини 29155, в якій, за даними західних ЗМІ, служать фахівці з убивств.

Серед тих, хто відвідував французькі Альпи, – учасники отруєння Сергія Скрипаля під псевдонімами Руслан Боширов (Анатолій Чепіга), Олександр Петров (Олександр Мишкін) і Сергій Федотов (Денис Сергєєв), учасники отруєння болгарського торговця зброєю Еміліана Гебрева, відомі за псевдонімом Микола Кононіхін, Іван Лебедєв, Данил Степанов, Георгій Горшков і Сергій Павлов (останній також брав участь в операції проти Скрипалів), причетні до невдалої спроби проросійського перевороту в Чорногорії агенти з псевдонімами Едуард Шишмаков і Володимир Попов. Про п'ятьох фігурантів списку раніше нічого не було відомо; їх псевдоніми – Олександр Кулагін, Євген Ларін, Тимур Нузіров, Наман Юсупов і Геннадій Швець.

Агенти приїжджали з Лондона, Іспанії та Швейцарії. Деякі з них відвідували Францію один-два рази, інші часто приїжджали туди і довго залишалися в країні. Співробітники ГРУ прилітали до Женеви, Парижу чи Ліону (один раз – в Ніццу), звідти на орендованій машині їхали у Верхню Савойю, де зупинялися в містах Анмас, Евіан та Шамоні, а також у більш дрібних населених пунктах. Останній візит співробітників підрозділу 29155 у Верхню Савойю зафіксований у вересні 2018 року.

Після отруєння Скрипалів переміщення російських агентів спільно відстежували британська, французька та швейцарська спецслужби за участю американців. У Верхній Савойї їм не вдалося виявити ні шпигунських схованок, ні співучасників серед місцевого населення. Встановлено, в яких готелях зупинялися співробітники ГРУ, які заклади харчування вони відвідували, де купували одяг і "більш цінні речі".

Агенти, які відвідували Верхню Савойю, не вступали в контакт з іншими підрозділами ГРУ, включаючи військову частину 26165, чиї співробітники, які займаються кібератаками, також бували у Швейцарії і Верхній Савойї – в 2016 році в Лозанні вони проводили спецоперацію проти Всесвітнього антидопінгового агентства. За даними французьких спецслужб, Чепіга, Мишкін, Сергєєв та їх колеги під час перебування у Франції не контактували з російськими шпигунами, які працюють під прикриттям в консульствах і в посольстві в Парижі.

Раніше Міністерства юстиції і фінансів США ввели санкції проти російської хакерської групи, відомої як "Корпорація зла" (Evil Corp.), яка викрала принаймні 100 млн доларів у банків, використовуючи шкідливе програмне забезпечення.

 

 

Loading...