live

Нардепи мають намір надавати право на статус УБД військовим морських та повітряних сил

Верховна Рада. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

За відповідний законопроєкт проголосували 319 нардепів.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №1197 про внесення змін до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-морських сил та Повітряних сил Збройних Сил України на отримання статусу учасника бойових дій). Трансляцію наживо веде телеканал "Рада".

За відповідне рішення проголосували 319 нардепів.

Законопроєкт передбачає, що до учасників бойових дій належать члени екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, інші особи, які, перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків чи вертольотів ЗСУ, Держприкордонслужби та Нацгвардії, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у виконанні бойових завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями.

Мають намір доручити Кабінету міністрів визначити порядок надання та позбавлення статусу зазначених вище учасників бойових дій.

Дію цього закону планують поширити на правовідносини, які виникли з початку тимчасової окупації частини території України (20 лютого 2014 року).

Онлайн-трансляція вечірнього засідання парламенту доступна за посиланням.

 

Loading...
Loading...
Loading...