"Нафтогаз" відреагував на заяву "Газпрому" про високий тариф на транзит газу

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко Фото:УНІАН

Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, зазначив Вітренко

Виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Про це він написав у відповідь на заяву російського "Газпрому" щодо завищених тарифів на транзит у своєму Facebook.
 
"Щодо "умов України для продовження транзиту". Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, який застосовується до транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи. При цьому тариф корегується (зменшується), оскільки такі витрати не мають перевищувати витрати ефективного і структурно подібного оператора. Іншими словами, розрахунки транзитного тарифу, які були показані "Газпрому" і які зараз коментує російська сторона, лише покривають скореговані витрати оператора ГТС України, і тому цей тариф аж ніяк не може вважатися завищеним", - зазначив Вітренко.
 
Крім того, він підкреслив, що російській стороні було роз'яснено, що вона може звернутися до оператора або до Регулятора (НКРЕКП) з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних (конкурентних) газопроводів.

"Таким чином, українська сторона продемонструвала свій конструктивний підхід до продовження транзиту газу, який гарантує, що цей транзит буде економічно вигідним для всіх сторон: української, європейської та російської", - резюмував Юрій Вітренко.

Раніше повідомлялося, що у "Газпромі" скаржаться, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

Loading...