live

"Нафтогаз" відреагував на заяву "Газпрому" про високий тариф на транзит газу

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко Фото:УНІАН
загрузка...
загрузка...

Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, зазначив Вітренко

Виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Про це він написав у відповідь на заяву російського "Газпрому" щодо завищених тарифів на транзит у своєму Facebook.
 
"Щодо "умов України для продовження транзиту". Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, який застосовується до транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи. При цьому тариф корегується (зменшується), оскільки такі витрати не мають перевищувати витрати ефективного і структурно подібного оператора. Іншими словами, розрахунки транзитного тарифу, які були показані "Газпрому" і які зараз коментує російська сторона, лише покривають скореговані витрати оператора ГТС України, і тому цей тариф аж ніяк не може вважатися завищеним", - зазначив Вітренко.
 
Крім того, він підкреслив, що російській стороні було роз'яснено, що вона може звернутися до оператора або до Регулятора (НКРЕКП) з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних (конкурентних) газопроводів.

"Таким чином, українська сторона продемонструвала свій конструктивний підхід до продовження транзиту газу, який гарантує, що цей транзит буде економічно вигідним для всіх сторон: української, європейської та російської", - резюмував Юрій Вітренко.

Раніше повідомлялося, що у "Газпромі" скаржаться, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

Loading...
Loading...
Loading...