live

На Житомирщині викрили багатомільйонну схему нелегального експорту деревини

Лісоматеріали експортували до однієї із країн Східної Азії

У Житомирській області співробітники Служби безпеки України блокували нелегальний морський експорт деревини на декілька мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, двоє комерсантів, житель Коростеня та іноземець, який тимчасово проживав у нашій країні, організували схему нелегальної реалізації деревини за кордон. Вони скуповували незаконно зрубані у місцевих державних і комунальних лісгоспах дерева для виготовлення пиломатеріалів. Технологічну обробку лісосировини ділки здійснювали на пилорамах підприємств, афілійованих із фігурантами справи.

Як зазначається, аби легалізувати готову продукцію та сформувати митну документацію, зловмисники застосовували невикористані для експорту документи про походження лісосировини реальних підприємців з інших регіонів.

Окрім цього, для "узаконення" переправлення товару через кордон морським шляхом ділки використовували укладений ними контракт із офшорною компанією на постачання лісоматеріалів. За попередніми підрахунками, державі завдано збитків на декілька мільйонів гривень.

Під час обшуків на підприємствах та за місцем проживання фігурантів справи було виявлено документальні матеріали із доказами проведення оборудки. Наразі судом накладено арешт на дванадцять підготовлених до транспортування за кордон контейнерів із лісоматеріалами вартістю понад мільйон гривень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України схвалив рішення щодо реалізації пілотного проєкту продажу окремих партій необробленої деревини через систему електронних аукціонів "Прозорро.Продажі". Також буде запроваджено єдиний електронний облік української деревини.Loading...
Loading...
Loading...