live

Міненерго: Тристоронніх переговорів про транзит газу через Україну сьогодні не буде

з відкритих джерел Переговори про транзит газу

13 грудня - останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України повідомили, що тристоронніх переговорів про транзит російського газу через Україну, які мали пройти сьогодні – не буде.

Про це hromadske повідомили у пресслужбі Міненерго.

Зазначається, що переговори про транзит газу ініціював міністр Міненерго Олексій Оржель, а також призначив дату на 5 грудня. Погодився на це і російський міністр енергетики Олександр Новак, але за умови, що будуть вирішені усі технічні деталі між "Нафтогазом", "Газпромом" та "Оператором ГТС України".

Однак, у міністерстві повідомили, що дата зустрічі не підтверджена і таких переговорів між Україною, Росією та Євросоюзом не буде.

Зокрема повідомляється, що 13 грудня - останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Напередодні, міністр енергетики і захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що український уряд розглядає можливість підписання тільки довгострокового договору на транспортування газу. За його словами, у ході останніх газових консультацій у Відні між Україною та Росією досягнуто певного прогресу.

Президент України Володимир Зеленський не виключає, що під час саміту "нормандської четвірки" у Парижі обговорить з президентом Росії Володимиром Путіним продовження транзиту російського газу через Україну до Європи після закінчення чинного контракту на транзит. 

Разом з тим, учора з російських ЗМІ стало відомо, що Президент Росії Володимир Путін заявив, про готовність РФ зберегти транзит газу через Україну. Про це він сказав після зустрічі з президентом Сербії Александром Вучичем.

Loading...
Loading...
Loading...