Коболєв спрогнозував, на скільки може зрости ціна на газ, якщо транзит із РФ припиниться

Андрій Коболєв. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Ціна на нього може на початку й подвоїтися

Якщо Україна та Росія не зможуть домовитися щодо транзиту газу, то ціна на нього може на перших порах і подвоїтися.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в інтерв’ю LIGA.net.

Він назвав такий прогноз гіпотетичним, однак навів приклад березня 2018 року, коли "Газпром" відмовився поставляти передплачений газ, то ціна виросла на 80% за кілька годин.

За словами Коболєва, зростання ціни на газ в Євросоюзі автоматично буде означати зростання ціни в Україні.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" заявив, що зараз розглядається кілька сценаріїв розвитку подій.

"Ми, звичайно ж, хочемо, щоб реалізувався позитивний варіант, при якому "Газпром" і новий оператор ГТС, відокремлений від "Нафтогазу", зможуть підписати новий контракт про транзит газу і продовжити транспортування через Україну на нових, європейських умовах", – наголосив Коболєв.

Однак є варіант і негативний, коли, незважаючи на комерційну доцільність і логіку ринку, "Газпром" такий контракт не підпише.

За словами Андрія Коболєва, на користь цього варіанту також говорять створені в Європі "Газпромом" і іншими російськими компаніями величезні запаси газу. Ці запаси в разі кризи виростуть в ціні, на чому ці компанії зможуть пристойно заробити.

Однак найбільш вірогідний сценарій, коли за якийсь час стане очевидним, що частку "Газпрому" на європейському ринку займають інші компанії, і йому таки доведеться повернутися до нового оператора ГТС і домовлятися про транзит.

Також голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв не виключає, що "Газпром" спеціально затягує переговори, щоб газове питання внести до порядку денного переговорів у нормандському форматі.

Раніше повідомлялося, що голова правління української компанії НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв дав свідчення співробітникам федеральної прокуратури у Нью-Йорку в справі стосовно Руді Джуліані та його партнерів – Парнаса та Фрумана.

 

Loading...