live

Хто такі олігархи і чого від них чекати?

Денис Жарких
Денис Жарких
скріншот відео/УП

Ігор Коломойський

загрузка...
загрузка...

Олігарх - це зовсім не менеджер, який створює робочі місця, а менеджер, що обкладає суспільство податком на свою користь. Сьогодні кожному олігарху вигідно, щоб українців було менше. А чому? А тому що вони претендують на частину його багатства, яке він отримав від тих, кого вже давно з'їв.

Про це пише Денис Жарких на своїй сторінці в Facebook.

Проблема пострадянської олігархії зовсім не в тому, що вона багата і має владу. Як казав Остап Бендер, якщо в цій країні є грошові знаки, то є й люди, у яких їх багато. Проблема в самій системі, що цю олігархію породила. Це люди, призначені бути багатими. Тобто, багатство їм було подаровано, а не створене з нуля, або з не дуже високого старту. Але і це не страшно. Дворяни минулих років теж отримували в дар маєтки, міста, ліси, копальні, але при цьому вони або безстрашно воювали з ворогами, або зміцнювали країну. Звичайно, і тоді були злодійкуваті фаворити, які нічого для країни не зробили. Ось через них народ постійно бунтував і повалив не одну монархію.

І тут ми виходимо на головну проблему пострадянського простору - а що є, власне, багатство? І ось вам будь-який (за рідкісним винятком) скаже, що багатство є абсолютне добро. Звідси і олігарх - людина абсолютно добра, розумна і справедлива. А як же? Добро до дурня не прийде. А якщо людина сама заробила, то вона і іншим дасть заробити! Всіх навчить заробляти. За цією ж логікою, якщо хтось їсть ананаси і рябчиків, то він і дасть мені спробувати. А з якого дива? Ось людина розштовхала усіх, підлізла до трону, розчерком пера стала багатою, контролює важливі товарні та фінансові потоки, який резон йому з кимось ділитися? Адже він робив усе, щоб розштовхати інших, щоб самому все контролювати, і щоб не бути під контролем, знов таки. І це вже певна психологія, певна життєва стратегія, і така людина не буде піклуватися про благо країни. Це зовсім не менеджер, який створює робочі місця, а менеджер, що обкладає суспільство податком на свою користь.

У цьому плані йде спекуляція незалежністю, патріотичними почуттями та національною гідністю. Все це тільки прикриття для головного союзника олігарха і його батька - корумпованої бюрократії. Тільки в цьому середовищі і живе олігарх. Але питання про економічну доцільність цієї самої бюрократії, її користі суспільству, народу, нації, олігархічні ЗМІ підміняють виттям про національну гідність, що обов'язково веде до єдності народу і казнокрада, виправдовує шахрая. Звідси і показна ненависть до Путіна, до Росії, та до кого завгодно.

При цьому самі олігархи перед тим же Путіним підлещуються і здають йому все, що він забажає. А під цю сурдинку знищують свій народ, вселяючи в нього ненависть, і засліплюючи його жертвами дивної війни, яка олігарху і вигідна. Сьогодні кожному олігарху вигідно, щоб українців було менше. А чого? Вони нахлібники його пирога. Він же багатство не від людей отримав, а тих, від кого він багатство отримав, олігарх давно вже з'їв.
2014

Денис Жарких

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...