live

Керівництво Нацбанку наступає на ті самі граблі, що й їхні попередники

 Павло Вернівський
Павло Вернівський

Експерт Інституту суспільних досліджень, економіст

flickr.com
загрузка...
загрузка...

Керівництво Нацбанку стверджує, що зупиняти підвищення курсу національної валюти до іноземної - це комплекс неповноцінності, в той час як Китай роками утримує ревальвацію юаня, а США хочуть девальвувати долар до юаня.

Про це пише Павло Вернівський на своїй сторінці в Facebook.

Найбільше бісить в сьогоднішніх реформаторах їхні пиха, зарозумілість і осляча вперта впевненість у своїх діях. Яскравий приклад - керівництво НБУ. Вони вважають себе стратегами, хоча насправді є тактиками.

Вони кажуть, що зміцнення гривні - це не тільки вливання грошей нерезидентів, але поліпшення показників експорту, здешевлення імпорту і приплив інвестицій. Таке враження, що тут або вони самі не розуміють про що говорять, або тримають за ідіотів.

От яка різниця, що зростає експорт, якщо імпорт зростає ще швидше? Як може зростання торгового дефіциту впливати на зміцнення гривні? Ніяк! Тому що імпорт - це попит на валюту, а експорт ця пропозиція валюти. Якщо імпорт перевищує експорт, то це попит перевищує пропозицію! А значить ціна валюти - курс долара - повинна рости! І тут причини зміцнення потрібно шукати де завгодно, але тільки не в торговому балансі!!!

Ще здивувало, що заклики зупинити ревальвацію - це комплекс неповноцінності. Виходить, китайці, які тривалий час утримують юань від ревальвації - тупі? І американці, які хочуть девальвувати долар до юаня, теж тупі? І не можуть це зробити тільки тому, що Китай не хоче цього, а тягар резервної валюти не дозволяє це зробити самостійно. І тільки керівництво НБУ розумне? Так?

Далі вони кажуть, що у 2007-2013 були проблеми в платіжному балансі, а зараз їх немає! Тоді припливав спекулятивний капітал, а зараз ні? Серйозно? Якщо нерезиденти купують ОВДП на 5 років, то це не спекулятивний капітал? А ви впевнені, що через 5 років вони будуть так само купувати і захочуть рефінансувати борг? Ви впевнені, що настане момент, коли нерезидентам захочеться зафіксувати прибуток? Ви впевнені в тому, що якщо раптом вилізуть проблеми з боргами у Аргентини, Греції чи Італії, то це не вплине на настрій інвесторів зі схожими проблемами в економіці і високою залежністю до обов'язку? Або, може, вам нагадати, що в 2010 криза боргу в Греції перекинулася на Італію, Іспанію і Португалію???

НБУ критикує допущені помилки у 2007-2013, а в цей же час не помічає, що наступає на ті ж граблі!!!

Знаєте, чому я їх вважаю тактиками? Тому що відмінність портфельних інвестицій від прямих в тому, що портфельні не створюють експорту!!! І в майбутньому, якщо все ж портфельні захочуть піти з країни, то в платіжному балансі не знайдеться жодної статті, крім нового боргу, яка змогла б урівноважити цей відтік капіталу. Вони будують будинок з піску, який при найменшому подиху вітру розвалиться.

Павло Вернівський

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...