live

"Капітуляції немає": В РНБО розповіли про п’ять сценаріїв повернення територій Донбасу

Олексій Данілов. Фото УНІАН

Вибори на Донбасі стануть можливими лише на звільнених територіях і за українським законодавством

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов розповів про п’ять сценаріїв реінтеграції окупованого Донбасу, які затвердили на нараді у президента в рамках підготовки до нормандської зустрічі.

Про це повідомляє пресслужба РНБО.

"Вибори на тимчасово непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей стануть можливими лише на звільнених територіях, за українським законодавством, і лише за присутності вітчизняних та іноземних спостерігачів", – наголосив Данілов.

За його словами, жодного сценарію капітуляції, про які заявляють деякі політичні лідери, не існує. "Про це взагалі не може йти мови. Президент України перед нами поставив завдання з чіткого розуміння того, як ми можемо закінчити цю війну", – додав він.

Секретар РНБО зазначив, що на нараді визначили пріоритети, які буде відстоювати Україна під час переговорів з лідерами нормандської четвірки. Це, зокрема, звільнення полонених у форматі "всіх на всіх", виведення незаконних збройних формувань з окупованих територій, можливість проведення місцевих виборів на Донбасі за українським законодавством і передача російсько-українського кордону під контроль України.

Данілов також висловив надію, що "в кінці кінців, наші партнери від слів перейдуть до дій, і ми вирішимо щонайменше чотири ключових питання".

Він підкреслив, що Україна виконала всі умови для проведення зустрічі в нормандському форматі – зокрема, розвела сили на трьох ділянках.

Крім того, Данілов повідомив, що в найближчі дні, перед поїздкою в Париж, відбудеться закрите засідання РНБО під головуванням Президента.

Нагадаємо, 3 грудня під час координаційної наради в Офісі президента щодо підготовки до зустрічі у нормандському форматі затвердили п’ять сценаріїв повернення тимчасово окупованих територій Донбасу.Loading...
Loading...
Loading...