ГПУ повідомила Міжнародний кримінальний суд про страту 9 військових ЗСУ проросійськими "казаками"

Іловайськ. Фото EPA-EFE

Позасудові страти відбулися в ході боїв за Іловайськ та Дебальцеве

Генпрокуратура направила в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (ОП МКС) повідомлення щодо вчинення РФ позасудових страт 9 українських військових під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве.

Про це інформує пресслужба ГПУ.

Зокрема, суть повідомлення складається з фактів позасудових страт 9 військовослужбовців Збройних Сил України представниками проросійської організованої групи "Козачий союз "Область війська Донського" в ході боїв за Іловайськ у 2014 році та Дебальцеве у 2015 році.

Україна надала фото- та відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових в полон, показання очевидців вбивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у полоні.

В повідомленні висвітлено і практику ведення бойових дій "чужими руками", тобто залучення Російською Федерацією в конфлікт підконтрольних їй незаконних збройних формувань.

Офіс прокурора МКС було проінформовано, що згадані незаконні збройні формування можливо використовуються Росією не тільки для досягнення військової переваги, але і для здійснення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права.

В ГПУ зазначають, що повідомлення розглядатимуться Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду разом із іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених проросійськими силами на Сході України в період 2014-2019 років.

Загалом, ГПУ направлено до МКС 5 повідомлень щодо подій на Донбасі. Вони стосуються відповідальності за вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності лідерами так званих "ДНР" – Ігорем Гіркіним (Стрєлковим), Олександром Захарченком, Ігорем Безлєром та іншими.

Раніше повідомлялося, що у Генпрокуратурі призначили Юрія Рудя очільником новоствореного департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Loading...