Джуліані в Києві: Що розкаже йому ставленик Коломойського, прокурор Кулик?

Газета.ru

Будучи кандидатом в СБУ, людина може передати інформацію про поточні справи іноземній державі

Адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані 4 грудня прилетів до Києва. Про це повідомляє The New York Times і підтверджують джерела в Україні. Зокрема Джуліані, проти якого ведеться розслідування ФБР, планує зустрітися з колишнім генеральним прокурором України Віктором Шокіним, прокурором Костянтином Куликом та ще з кількома дипломатами та екснардепами.

Чи знає про цей візит СБУ? І головне, яку інформацію йому нададуть ті з ким, він має намір зустрітися, особливо прокурор Кулик?

Про це пише політолог Ігор Вальський у своєму блозі на 112.ua.

За його словами, крім Шокіна і Кулика, Джуліані має намір зустрітися з колишнім українським дипломатом Андрієм Теліженком, колишнім нардепом Андрієм Артеменком і колишнім головою Центральної виборчої комісії Михайлом Охендовським.

Також журналісти The New York Times пишуть, що 3 грудня Джуліані зустрівся у столиці Угорщини Будапешті з колишнім генпрокурором України Юрієм Луценком. Джуліані ще в травні планував прилетіти в Київ, однак у США в засобах масової інформації та Сенаті розгорівся скандал, оскільки дії Джуліані, який не мав офіційного статусу, трактувалися як прямий тиск і втручання у внутрішні справи України, і візит був скасований.

Пізніше, 10 жовтня, стало відомо, що близькі до адвоката президента США Дональда Трампа Руді Джуліані бізнесмени, які допомагали йому у справах, пов’язаних з Україною – Ігор Фруман і Лев Парнас, заарештовані в США. Їх заарештували за кримінальними звинуваченнями в порушенні правил фінансування виборчих кампаній.

Крім того, повідомлялося, що бізнесмени робили спроби вплинути на рішення про заміну посла США в Україні Марі Йованович і шукали компромат на конкурента Трампа на майбутніх виборах Джо Байдена.

Політолог Ігор Вальський запитує: чи знає СБУ про цей візит? І найголовніше, яку інформацію нададуть перераховані особи Джуліані? Особливо прокурор Костянтин Кулик, якого називають одним з винуватців процесу імпічменту Трампа в США, і який завдяки олігарху Ігорю Коломойському може перейти на роботу в СБУ.

"Тобто, будучи кандидатом в СБУ, людина передає інформацію про поточні справи іноземній державі", – наголошує політолог.

Нагадаємо, що Костянтин Кулик, який не пройшов переатестацію в Генеральній прокуратурі і якого звинувачували в незаконному збагаченні, був звільнений з Генпрокуратури. А на цьому тижні щодо незаконної забудови Кулика було відкрито нову кримінальну справу.

 

Loading...