Благодійний фонд ESJF спільно з компанією Drone.ua проведе пілотний освітній проєкт у місті Київ

Навчальна програма з просторового моделювання безпілотниками для студентів КНУБА 112.ua

Благодійний фонд ESJF (Європейська ініціатива зі збереження та дослідження єврейських цвинтарів) спільно з компанією Drone.ua проведе пілотний освітній проєкт у місті Київ.

Фонд ESJF займається дослідженням та збереженням єврейських цвинтарів – насамперед тих, що належать єврейським спільнотам, знищеним під час Другої світової війни. Такі цвинтарі є не лише цікавим історичним джерелом, але й важливим елементом культурно-історичного спадку України. Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Європейської комісії.

Фонд вже проводив тренінги для вчителів історії середніх шкіл, під час яких обговорювали методи ознайомлення учнів з об'єктами багатонаціонального історико-культурного спадку в рідному місті, зокрема єврейських цвинтарів, а також пробудження інтересу та пошани до них.

"Нині ми поширюємо нашу роботу, а саме: впроваджуємо освітню програму із застосування новітніх технологій в університетських аудиторіях", - йдеться в повідомленні.

Зйомка БПЛА та фотограмметричне опрацювання отриманих даних є ключовими компонентами картографування та документування єврейських цвинтарів у межах дослідницької роботи, яку виконує Благодійний фонд ESJF.

Робочий семінар, розрахований на студентів інженерних факультетів, спрямовано на застосування та опрацювання даних БПЛА (дронів). Генерація хмари точок, на базі якої далі створюється 3D-модель досліджуваного об'єкта, дозволяє зчитувати топографічні дані місцевості, а також документувати ці об'єкти та планувати заходи з подальшого їх захисту (наприклад, побудову огорожі). Семінар націлено на практичний аспект застосування такої технології.

Цифрова документація об'єктів історико-культурного спадку є невід'ємним та дуже важливим аспектом його збереження, адже вона доповнює традиційні – фізичні – методи його захисту. Семінар надасть змогу перейняти досвід, який може буде застосовано в різноманітних галузях інженерами, архітекторами, істориками та представниками інших професій. Ми сподіваємося, що проєкт активізує інтерес до збереження історико-культурного спадку нашої держави. 

Семінар буде проведено за підтримки деканату факультету геоінформаційних систем і технологій управління територіями Київського національного університету будівництва та архітектури. Основною аудиторією будуть студенти третього курсу відповідних спеціальностей. Доповідачі на семінарі: керівник проекту ESJF Олександр Бесараб, викладач НаУКМА, історик-епіграфіст Олександра Фішель, а також Тетяна Кондратенко, представник drone.ua.

 Loading...