live

Скубченко: Тепер голова ДБР – виключно підлеглий президента

Скріншот ZIK Олександр Скубченко
загрузка...
загрузка...

"Частину ДБР віддали Соросу, решту забирають собі"

Зважаючи на те, що президент – це монобільшість, голова Державного бюро розслідувань тепер – це виключно його підлеглий, проте частину ДБР влада віддає Соросу.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив громадський діяч Олександр Скубченко.

Експерт пояснив, що зміниться, коли закон про перезапуск ДБР набуде чинності.

"Зараз змінюється абсолютно все. По-перше, відразу ж, з моменту вступу у силу, президент має право призначити виконувача обов’язків, поки не буде нового голови. Тобто там йде спочатку 120 днів для того, щоб створити комісію, яка запропонує кандидатуру президенту. У цю комісію входять 9 осіб – три людини президента, три людини – ВРУ, від правоохоронного комітету, та три людини – від КМУ. І ось тут що цікаво – за погодженням від міжнародних організацій. Це не будуть просто три представники від КМУ, це будуть три представники міжнародних організацій, а міжнародні організації визначає МЗС", – розповів Олександр Скубченко.

З його слів, згодом комісія впродовж 120 днів може визначити кандидата, якого потім призначить президент. Експерт зауважив, що, відповідно, пів року ДБР керуватиме в. о. Олександр Скубченко також зазначив, що новий директор ДБР має щороку звітувати у ВРУ, і якщо парламент не прийме його звіт, то його можуть звільнити. Крім того, третина ВРУ може викликати керівника ДБР у будь-який момент і в разі, якщо буде незадоволена його діяльністю, звільнити.

"Зважаючи на те, що президент – це монобільшість, голова ДБР тепер – це виключно його підлеглий. Але частину ДБР вони віддають Соросу. Вони передбачили і збільшують цим законопроєктом з 1500 осіб штат до 1600, і без конкурсу те управління, яке було під Горбатюком і розслідувало справи майдану, вони просто переходять на роботу у ДБР… І це не просто буде якась група. Це створюється ціле управління. Воно не буде називатися "щодо розслідування справ Майдану". Це буде, умовно, управління зі 100 людьми у структурі ДБР, воно буде, по суті, з людей Сороса. Тобто частину ДБР віддали Соросу, решту забирають собі", – заявив Олександр Скубченко.

Нагадаємо, 3 грудня народні депутати ухвалили у другому читанні в цілому закон №2116 про перезапуск роботи Державного бюро розслідувань.

Як повідомляли, у ЗМІ пишуть, що керівником ДБР може стати заступник генпрокурора Віктор Трепак.

Більше на цю тему читайте тут: "Що означає ухвалений законопроєкт про перезавантаження ДБР?"

Loading...
Loading...
Loading...