Науковці розповіли, коли потрібно починати контролювати холестерин

Загалом вважають, що чим раніше, тим краще

Холестерин Фото з відкритих джерел

Після ґрунтовних досліджень науковці рекомендують починати перевіряти рівень холестерину в організмі із 25 років. Про це повідомляє ВВС Україна.

Згідно з повідомленням, науковці протягом десятиліть досліджували вплив вживанням великої кількості "шкідливого" холестерину і пов'язані із ним довгострокові ризики для здоров'я. Загалом вони дійшли висновку, що чим раніше людина почне вживати заходи для зниження рівня холестерину, тим краще.

Слід зауважити, що йдеться про ліпопротеїн низької щільності, що засмічує артерії. Загалом під час дослідження було проаналізовано дані майже 400 тисяч людей з 19 країн. Вчені виявили тісний зв'язок між рівнем "поганого" холестерину і ризиком серцево-судинних захворювань у ранньому дорослому віці протягом наступних 40 і більше років.

Професор Нілеш Самані з Британського фонду серця говорить: "Це вагоме дослідження доводить, що холестерин є головним фактором ризику розвитку серцевих нападів та інсульту. Воно також показує, що для деяких людей вживання заходів на ранній стадії, наприклад, лікування статинами, може суттєво знизити ризик цих захворювань протягом усього життя"

Як зазначається, близько восьми мільйонів британців вживають ліки (статини), що знижують рівень "поганого" холестерину в крові, а 2% осіб, які вживають ліки протягом п'яти років, мають шанс уникнути серцевого нападу або інсульту. Також рівень холестерину знижують активний спосіб життя та здорове харчування.

Водночас це не означає, що необхідно відразу бігти за ліками в аптеку. Дослідники не рекомендують абсолютно всім дорослим з високим рівнем холестерину покладатися на медикаменти, а не на здоровий спосіб життя, адже існують ризики.

Вчені попереджають, що хоча статини зазвичай добре переносяться, поки не досліджено потенційні побічні ефекти під час їхнього тривалого вживання.

Нагадаємо, опубліковане в журналі Journal of Infectious Diseases дослідження показало, що прийом знеболюючих під час грипу погіршує перебіг хвороби.

Loading...