live

Інформаційним впливом Росії має займатись не Верховна Рада, а СБУ, – Бужанський

Скріншот ZIK

Виділяючи загрозу інформаційного впливу, що йде від Росії, ми не помічаємо небезпеки, яка існує з інших сторін

Говорячи про іноземний інформаційний вплив на нашу країну, хибним є виділяти лише Росію і не звертати увагу на інші держави. Та, якщо все ж йдеться про загрози з боку РФ через військовий конфлікт, цим має займатись СБУ, а не Верховна Рада.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від фракції "Слуга народу" Миксим Бужанський.

Говорячи про створення ТСК щодо "забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації", ведуча проєкту Наташа Влащенко наголосила: незрозуміло, чому йшлося лише про РФ.

"Якщо говорити про інвестиції з Росії у ЗМІ, чому не говорити про інвестиції з Америки, Західної Європи чи з Кореї?", – дивувалась Влащенко.

У свою чергу Бужанський зазначив: нашою колосальною помилкою є те, що виділяючи загрозу, яка, так чи інакше, йде від РФ, ми не бачимо таких ж загроз, які існують і з інших сторін.

"Я вважаю хибним виділяти одних, не виділяючи інших", – підкреслив депутат.

До того ж, за його словами, якщо говорити про якийсь вплив, то він ніколи не буде дружнім.

"Ніхто не втратить грошей, секунди часу і просто свого настрою, аби спробувати зробити нас кращими. Ні, окрім нас самих, нас ніхто не зробить кращими", – вважає Бужанський.

Однак, він підкреслив: якщо йдеться про негативні впливи саме РФ, то, враховуючи військовий конфлікт, цим має займатись СБУ, а не парламент.

"Це її прямий обов’язок", – вважає Максим Бужанський.

Як відомо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення позбавити телеканал "112 Україна" цифрових ліцензій, що призвело до зниження кількості глядачів мовника на 40%.

До цього, 5 вересня, регулятор вирішив звернутися до суду з проханням скасувати ліцензію телеканалу NewsOne, а також раптово призначив позапланову перевірку телеканалу ZIK.

Усі ці рішення мовники вважають незаконними і звинувачують регулятор у виконанні замовлення з боку влади.

Рішення Нацради вже засудили в Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію про дії української влади до європейських чиновників.

Згодом Верховна Рада утворила ТСК з рослідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації.

Loading...
Loading...
Loading...