live

Гончарук: Держава забезпечить безоплатну доставку пенсій та субсидій до пенсіонерів та людей з інвалідністю

Кабінет міністрів Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
загрузка...
загрузка...

Уряд виділив 900 млн грн на доставку пенсій і субсидій

З 1 січня 2020 року держава забезпечить безоплатну доставку пенсій для майже 5 мільйонів пенсіонерів через мережу АТ "Укрпошта". Серед них, зокрема, для понад 800 тисяч людей з інвалідністю.

Відповідне рішення сьогодні прийняв уряд на своєму засіданні, повідомляє пресслужба Кабміну.

"Тарифи на доставку пенсій не змінювались вже 15 років. Сьогодні вони абсолютно не покривають навіть прямі організаційні витрати Укрпошти. Тільки торік збитки компанії за доставку пенсій були 1,5 млрд грн, в 2018 році — 1,2 млрд. Ця ситуація ставила під загрозу доставку пенсій Укрпоштою з 1 січня 2020 року. Уряд цю ситуацію владнав — ми встановили адекватні до сучасних реалій тарифи на оплату доставки та виділили додаткові 900 млн грн на наступний рік. Кожен пенсіонер буде вчасно забезпечений пенсією наступного року!" — сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Глава уряду додав, що це рішення особливо важливе для мешканців маленьких міст та віддалених регіонів України, де, крім стаціонарних, працюють також пересувні відділення "Укрпошти".

Нагадаємо, минулого року генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський неодноразово заявляв, що державна компанія припинить доставку пенсій з 1 січня 2019 року. Так, у державному бюджеті на 2019 рік було закладено 500 млн грн на компенсацію для АТ "Укрпошта" на доставку пенсій. Проте вже цього року підприємство звернулося до уряду з проханням переглянути відповідні тарифи.

4 грудня Кабінет міністрів України затвердив нові тарифи на доставку пенсій та грошових виплат. Згідно з ухваленим документом, тариф становитиме 1,15% суми в містах, і 2,3% від суми у селах і селищах міського типу. Постанова набирає чинності з 1 січня 2020 року.

 

Loading...
Loading...
Loading...