Витік нафтопродуктів із перевернутого танкера в Одесі досі триває, – Плачкова

Скріншот ZIK

Доки влада ігнорує усі звернення, море гине

Потрібно нарешті визначити чіткий алгоритм дій евакуації танкера "Делфі", що сів на мілину біля берегів Одеси. Адже витік нафтопродуктів досі триває, а ситуація є вкрай загрозливою.

Про це під час брифінгу заявила народна депутатка від партії "Опозиційна платформа – За життя" Тетяна Плачкова. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Вона підкреслила: зараз танкер – на відстані 50 метрів від берегів Одеси. Якщо його не витягти за 10-15 днів, він "назавжди залишиться соромом для міста".

"Однак море в цей час гине. Тому ми знову звертаємось до уряду, Одеської обласної адміністрації, Адміністрації морських портів, мерії, органів з надзвичайної ситуації, що необхідно нарешті визначити чіткий алгоритм дій щодо подій і яким чином цей танкер потрібно евакуювати", – заявила Плачкова.

Окрім того, за її словами, потрібно зробити всі дії, щоб зупинити витік нафтопродуктів із танкера.

"Наголошую: екологи стверджують, що витік досі триває. Але, враховуючи бездіяльність влади, ми не будемо сидіти в очікувані. В мене на руках звернення до Державної екологічної інспекції, Міністерства екології, ми маємо отримати чіткі експертні висновки щодо замірів забруднення одеського моря", – підкреслила Тетяна Плачкова.

У свою чергу народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Олександр Колтунович зазначив: концентрація нафтопродуктів у Чорному морі була перевищеною в 157 разів. Це вкрай складна ситуація, яка загрожує можливою екологічною катастрофою.

"Щодо діяльності Адміністрації морських портів, яка вживала певних заходів, однак насправді це лише консервація і пролонгація або відтермінування можливого екологічного вибуху, який може відбутись в Україні. це загрожуватиме не лише Одеській області, а й всьому Чорноморському узбережжю України", – підкреслив депутат.

Як повідомлялось раніше, біля берегів Одеси сів на мілину танкер "Делфі", який ішов під прапором Молдови.

Згодом з’явилось повідомлення, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищений у 53 рази.

Згодом власник танкера "Делфі" вийшов на зв'язок та обіцяв підняти його з дна до кінця року.

Loading...