ВРУ проголосувала за подання заявки на ПДЧ в НАТО

Такий крок підтримали 284 народні депутати

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому проєкт постанови №2327 "Про заяву Верховної Ради України "Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України - набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору". Про це повідомляє РБК-України.

Згідно з повідомленням, парламентарі таким чином закликають президента Володимира Зеленського забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в альянсі.

У тексті постанови зазначено: "Уповноважити голову Верховної Ради України на підписання документів, спільно із президентом прем’єр-міністром України, необхідних для підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО; звернутися до парламентів країн-членів НАТО із закликом сприяти отриманню Україною Плану дій щодо членства у НАТО".

Нагадаємо, на конференції NATO Engages генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія мають прямувати до членства в Альянсі, але також цінувати "проміжні стадії".

Loading...