Віктор Медведчук: Зберігаючи вкрай низький, жебрацький рівень пенсій, чинний уряд вбиває пенсіонерів

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

У наступному році українських пенсіонерів чекає таке ж тяжке становище

Зберігаючи вкрай низький, жебрацький рівень пенсій для більшості пенсіонерів, уряд діючого прем'єр-міністра Олексія Гончарука просто їх вбиває. Це пенсійний геноцид і ганьба України.

Про це заявив глава політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, повідомляє сайт політсили.

Народний депутат нагадав, що з 1 грудня в Україні підвищили пенсії: на 74 грн ‒ мінімальну і 740 грн ‒ максимальну. До цього, з 1 липня 2019 року, мінімальна пенсія становила 1564 грн.

Він зазначив, що в Україні пенсіонерів, які отримують менше 3000 грн пенсії, ‒ 70% від загальної кількості.

За його словами, внаслідок дій уряду Яценюка ‒ Гройсмана з січня 2016-го до середини 2019 року кількість пенсіонерів в Україні скоротилася майже на мільйон (!) осіб.

Віктор Медведчук, пояснив, що ці люди не виїхали за кордон у пошуках кращого життя – вони просто померли… завдяки "турботі" порошенківських урядів.

"Вмерли, не маючи можливості придбати або отримати ні ліків, ні медичного обслуговування, ні навіть нормального харчування, одягу і взуття. $100 в місяць (і то не у всіх) – не та сума, на яку можна не те що прожити, а хоч якось вижити в умовах нинішньої дорожнечі. За нормами ООН, це навіть не бідність, а злидні…", – обурений народний депутат.

За словами голови політсили, новий уряд продовжує ту ж антисоціальну політику.

Зокрема, з 1 грудня 2019 року мінімальна пенсія зросла на 74 грн – до 1638 грн, прожитковий мінімум зріс на 91 грн – до 2027 грн. Ось і вся "боротьба з бідністю". У доларовому еквіваленті вже підвищені прожитковий мінімум і мінімальна пенсія склали $84,5 і $68,2 (це в 1,7 рази менше, ніж за підсумками 2013 року).

"Незважаючи на реальну інфляцію нинішньої осені: різке зростання цін на овочі, молочну продукцію, гречку та інші крупи – уряд Гончарука, слідуючи "заповітам" Гройсмана, для більшості пенсіонерів підвищив пенсію на 70-100 грн. Що дає така надбавка? 3 літри молока, або 2,5 кілограми гречки (і те й інше, до речі, дорожчає), або 1 упаковку недорогих таблеток. І все…", – заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук.

Народний депутат вважає, що і в наступному році українських пенсіонерів чекає таке ж тяжке становище.

За словами Віктора Медведчука, відсутність структурних економічних реформ не призводить до формування бази для підвищення соціальних стандартів. Це підтверджує і передбачене держбюджетом-2020 збільшення дефіциту Пенсійного фонду з 167 млрд грн до 172,6 млрд грн (наступного року).

Наголошується, що в 2020 розмір мінімальної пенсії має зрости лише на 8% – з 1638 грн до 1769 грн. 

"Зберігаючи вкрай низький, жебрацький рівень пенсій для більшості пенсіонерів, уряд просто їх вбиває. Це пенсійний геноцид і ганьба України. Чому Голодомор 30-х років минулого століття бачать, а нинішнє вимирання людей похилого віку в Україні – ні? Невигідно. Краще розколупати старі рани, які були загоєні ще за УРСР (населення України значно зростало аж до 1993 року включно ‒ це ні про що не говорить?), ніж заявляти про проблеми, які самі ж і створили", – заявив голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук.

Раніше голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук заявив, що проголосований пропрезидентською монобільшістю і окремими позафракційними депутатами 13 листопада у першому читанні законопроєкт № 2178-10, який передбачає введення вільного обігу земель сільськогосподарського призначення, а з 1 січня 2024 року він надає можливість іноземним громадянам та іноземним юридичним особам набувати право власності на сільськогосподарські землі, фактично робить неможливим задоволення законних прав українських громадян набувати право власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності, що передбачено пунктом "б" частини 1 статті 81 Земельного кодексу України.

Loading...
Loading...
Loading...