Верховна Рада ухвалила закон про перезапуск роботи ДБР

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua

Закон пов'язаний зі "справами Майдану"

Народні депутати ухвалили у другому читанні в цілому закон №2116 про перезапуск роботи Державного бюро розслідувань. Трансляцію наживо вів телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 250 нардепів.

Відтак, цим законопроєктом звільняється з посади очільника ДБР Роман Труба та його заступники.

Також закріплюється норма про те, що нового директора установи призначає президент України за поданням комісії конкурсу.

Директор ДБР зможе одноосібно приймати рішення, самостійно здійснювати керівництво органом, не розділяючи цих функцій із заступниками та нести відповідальність за діяльність ДБР. 

Щодо заступників, директор тепер призначатиме їх сам: конкурсів на заміщення цих посад не проводитимуться.

Контроль за діяльністю ДБР покладено на парламент. Сам він за результатами щорічного звіту директора зможе надати незадовільну оцінку діяльності органу, що стане причиною звільнення директора.

Також, законопроєктом пропонуються інші зміни:

- змінюється правовий статус Державного бюро розслідувань – Державне бюро розслідувань стає державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції (за чинною редакцією Закону України "Про Державне бюро розслідувань" Державне бюро розслідувань є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції);

- уточнюються система Державного бюро розслідувань, порядок затвердження організаційної структури Державного бюро розслідувань, порядок утворення територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;

- змінюється підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань – передбачається, що граничну чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначатиме Кабінет Міністрів України за поданням Директора Державного бюро розслідувань (на сьогодні гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначена безпосередньо Законом України "Про Державне бюро розслідувань" та становить 1 тисячу 500 осіб);

- унормовуються підстави притягнення працівників Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності.   

Також нардепи ухвалили поправку, яка пропонує внести зміни до чинного закону "Про Державне бюро розслідувань" і дозволити прокурорам Управління спецрозслідування, а також слідчим Генпрокуратури, які здійснювали розслідування справ Майдану, перейти без проходження конкурсу на роботу до ДБР.

Нагадаємо, через цю поправку оголосила голодування адвокатка сімей загиблих під час Революції Гідності Євгенія Закревська.

Онлайн-трансляція ранкового засідання Верховної Ради доступна за посиланням.

Loading...