Величезний виклик для суспільства і держави, – Іллєнко про соціалізацію колишніх бійців

Андрій Іллєнко Скріншот ZIK

"Не завжди ми маємо достатню цікавість і бажання держави це робити"

Для колишніх бійців важлива правильна соціалізація, і тут питання не лише в наданні пільг, грошових виплат чи земельних ділянок. Важливо, щоб людина повернулася до мирного життя й інтегрувалася у мирне суспільство, і в цьому величезний виклик.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VIII скликання, заступник голови Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Андрій Іллєнко.

Ведуча Наташа Влащенко зауважила, що у ЗМІ з’являється інформація про затриманих за підозрою у вчиненні вбивства трирічного сина депутата Київської обласної ради Соболєва хлопців, зокрема, що вони входили до Української добровольчої армії (УДА). Окрім того, вона вказала інші приклади, коли колишні бійці були причетні до гучних злочинів. Наташа Влащенко зауважила, що є велика небезпека у питанні їх соціалізації, і поцікавилася, навіщо в Україні створені структури, як-от Міністерство у справах ветеранів, якщо колишні бійці, повернувшись до мирного життя, самі змушені вирішувати свої проблеми.

Андрій Іллєнко наголосив, що вирішення проблем ветеранів – це завдання для усього суспільства. Він також звернув увагу на тонку грань у цьому питанні, оскільки, з одного боку, заперечувати проблему було б нерозумно, але, з іншого, не можна кидати тінь на абсолютну більшість людей, які непричетні до подібних речей.

"Якщо ми говоримо, хто герой нашого часу? До 2014 року це було питання, на яке ми навряд чи знайшли б якусь відповідь, а зараз, для мене принаймні, це очевидно – ось це герої нашого часу. Це люди, які сьогодні ризикують своїм життям або вже і поклали життя і здоров’я заради України, заради всіх нас", – акцентував гість програми.

Андрій Іллєнко погодився, що є проблеми, і це питання насамперед – до держави. Він зазначив, що є багато скарг на те, що Міністерство у справах ветеранів неправильно організувало роботу.

"Важливо що – важлива правильна соціалізація. Тобто це питання не просто якоїсь пільги – на там тобі земельну ділянку, на тобі якісь гроші. Важливо, щоб людина повернулася до мирного життя, хоча ми розуміємо, що ми не маємо ще, на жаль, мирного життя, у повному сенсі. Але принаймні коли вона повертається на мирну територію, вона інтегрується у мирне суспільство. І це величезна проблема, величезний виклик, і тут має працювати і громадянське суспільство, і держава. На жаль, ми сьогодні більше бачимо зусиль, наприклад, коли волонтери дуже часто витягували на собі важливі ділянки фронту. Так ми бачимо і зараз, що, по суті, у волонтерський спосіб ми забезпечуємо ці питання у тилу. І не завжди ми маємо достатню цікавість і бажання держави це робити", – заявив Андрій Іллєнко.

Нагадаємо, увечері у неділю, 1 грудня, у центрі Києва сталася стрілянина. У перші кілька годин правоохоронці, що одразу прибули на місце події, не розкривали подробиць та імен жертв нападу. Однак пізніше стало відомо, що за кермом сидів бізнесмен та депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв, а на задньому сидінні – його трирічний син Сашко, який помер у "швидкій".

Правоохоронці затримали двох молодиків, яких підозрюють у вбивстві дитини 1 грудня у Києві під час нападу на авто депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва.

Також правоохоронці знайшли зброю, з якої, ймовірно, стріляли.

Голова Національної поліції Ігор Клименко назвав основні версії замаху на депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва, які зараз розглядає поліція.

Loading...