Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Берліні встановили пам'ятник з решток загиблих в концтаборах

Берлінський монумент "колона опору" з решток загиблих у концтаборах DW

Для спорудження пам'ятника використали зразки ґрунту з місць масових вбивств

У понеділок, 2 грудня, в німецькому Берліні художники-акціоністи групи "Центр політичної краси") перед Рейхстагом встановили монумент "колона опору", що складається з попелу та залишків кісток людей, які загинули в нацистських концтаборах. Про це повідомляє DW.

Як зазначається, для створення монумента фахівці обстежили ґрунт у 23 місцях масових вбивства ув'язнених на території Німеччини, Польщі та України. Результати обстеження показали, що майже всюди було виявлено рештки загиблих.

Зокрема, для спорудження пам'ятника акціоністи використали зразки ґрунту с місць масових вбивств. Монумент встановили на місці колишнього будинку Кролль-опери, де після підпалу Рейхстагу в 1933 році парламент прийняв закон "Про надзвичайні повноваження", що наділив Адольфа Гітлера необмеженою владою.

За словами митців, таким способом вони застерігають партії, що входять в правлячу коаліцію, від співпраці з правопопулістської "Альтернативою для Німеччини" (АДГ), членів якої неодноразово звинувачували в симпатіях до нацистського режиму і неоднозначною оцінкою його злочинів.

Новини за темою: У колишньому концтаборі Бухенвальд розпочали пошук нацистських тунелів

Нагадаємо, у понеділок, 2 грудня, у Берліні пограбували музей історії спецслужби Штазі, де були представлені предмети таємної поліції Східної Німеччини.

Loading...