Труба "злитий": В чиї руки Зеленський передасть управління ДБР?

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Труба "злитий": В чиї руки Зеленський передасть управління ДБР?
Роман Труба і Андрій Богдан Фото: прес-служба ДБР, YES/Сергій Ільїн. Колаж: LIGA.net

Зміна керівництва Державного бюро розслідувань (ДБР) зроблена, щоб ще більше посилити залежність Бюро від Офісу президента. Сьогодні Верховна Рада показала, що може замінити будь-якого керівника правоохоронного органу до закінчення строку його повноважень. Наступний голова ДБР буде ще більше залежний політично, конкурс на цей пост стає вельми умовною декорацією.

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Три сенсаційні новини щодо Романа Труби сьогодні - і одне головне питання.

1. Сьогодні НАБУ затримала Ігоря Щербину - радника голови Державного бюро розслідувань на отриманні хабара в 75 тисяч доларів. Щербина, за даними НАБУ, погодився "вирішити питання" з одним із забудовників будівельної компанії з Дніпра. Разом зі Щербиною був затриманий посередник - якийсь Шевченко.
Раніше Труба звільнив свого одіозного радника Моргуна, про якого я писав, але Щербина залишався з ним близький до кінця. Він не зрозумів ступінь токсичності свого оточення.

2. Поспішав Щербина, тому що сьогодні, як і передбачалося, Верховна Рада проголосувала за відставку Труби і всього керівництва ДБР. Тепер повинно бути повне перезавантаження головного органу розслідувань і одного з ключових правоохоронних інститутів держави. І вже нова влада буде організовувати конкурс на голову ДБР.

3. Одночасно сьогодні у телеграм-каналі була опублікована нова серія розмов у кабінеті Романа Труби. І тут голос Труби загрожує звільненням слідчого і вимагає припинити справу проти однієї з компаній, яка входить в сферу інтересів Ігоря Коломойського, оскільки, як зрозуміло з контексту, такі вказівки дав голова Офісу президента Андрій Богдан.

Записи розмов Труби були зроблені, звичайно, незаконно, і їх не може прийняти НАБУ. Але очевидно, що записи достовірні, і політичної відповідальності це, таким чином, з Володимира Зеленського не знімає. А показує механізм роботи нової влади, який в плані маніпуляцій в ДБР нічим не відрізняється від старої.

Причина, мабуть, у тому, що втручання в роботу ДБР Богдан робить зі схвалення президента. У законі зберегли норму, що саме президент призначає главу ДБР. І хто тепер керуватиме ДБР, якщо Богдан отримав від Зеленського всі повноваження по управлінню будь-якими кримінальними справами? Відповідь очевидна.

Зміна керівництва ДБР буде зроблена, щоб ще більше посилити залежність ДБР від Офісу президента. Сьогодні Верховна Рада показала, що може замінити будь-якого керівника правоохоронного органу до закінчення терміну його повноважень. Наступний глава ДБР буде ще більш політично залежний. В таких умовах конкурс на посаду глави ДБР стає вельми умовною декорацією.

Юрій Бутусов

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...