Новини » Спорт 62 Читать эту новость на русском

Сестри Анна і Марія Музичук сьогодні стартують на другому етапі шахового Гран-прі ФІДЕ в Монако

Учасниці другого етапу жіночого Гран-прі ФІДЕ з шахів у Монако Шахи ФІДЕ

Лідери жіночої збірної України з шахів сестри Анна та Марія Музичук розпочинають свої виступи на Гран-прі ФІДЕ

У Монако сьогодні, 3 грудня, починається другий етап жіночого Гран-прі Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) сезону-2019/2020. Серед 12-ти учасниць і дві представниці України – випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сестри Марія та Анна Музичук, які у світовому рейтингу займають наразі п'яту і восьму позиції відповідно, повідомляє ldufk.edu.ua.

На турнірі в Монако, окрім українок Анни і Марії Музичук, гратимуть також Хампі Конеру, Харіка Дронаваллі (обидві – Індія), Олександра Горячкіна, Катерина Лагно, Олександра Костенюк, Валентина Гуніна (усі – Росія), Нана Дзагнідзе (Грузія), Чжао Сюе (Китай), Елізабет Петц (Німеччина) і Піа Крамлінг (Швеція).

Перший тур відбудеться сьогодні, 3 грудня, а заключний, одинадцятий – у суботу, 14 грудня. Єдиний вихідний на турнірі – у понеділок, 9 грудня. Відповідно з Регламентом, сестри Музичук зіграють між собою вже на старті, тобто сьогодні. У першому турі також зустрінуться: Харіка Дронаваллі – Нана Дзагнідзе, Елізабет Петц – Чжао Сюе, Піа Крамлінг – Олександра Костенюк, Олександра Горячкіна – Катерина Лагно, Валентина Гуніна – Хампі Конеру.

Зазначимо, що загалом Гран-прі ФІДЕ сезону-2019/2020, в якому беруть участь 16 шахісток, передбачає чотири етапи. При цьому кожна учасниця зіграє на трьох з них, а один пропустить.

Нагадаємо, перший етап відбувся у вересні в російському Сколково – саме його сестри Музичук пропустили. А переможницею стала Хампі Конеру з Індії, яка, пройшовши усю дистанцію без поразок, у підсумку набрала 8 очок з 11-ти можливих – п'ять перемог та шість нічиїх. Цікаво, що Хампі повернулася в шахи після перерви, викликаної подіями в особистому житті – весіллям та народженням дитини. Тож індійська шахістка явно зголодніла за шахами і, крім того, вийшла на свій колишній пік форми.

На пів очка від Хампі Конеру відстали чинна чемпіонка світу китаянка Цзюй Веньцзюнь та претендентка на це звання Олександра Гарячкіна із Росії. Проте, цей результат можна розцінювати абсолютно по-різному для них. Цзюй упевнено лідирувала протягом змагань, але раптом поступилася росіянці Катерині Лагно. Після цього, у передостанньому турі, вона випустила білими виграш проти Гарячкіної. Причому втратила шанс виграти в такий момент, коли навіть 90 відсотків першорозрядників легко знайшли б переможне продовження. На шахівниці лишалося по турі, а білі мали пішака h. Порахувати елементарні варіанти було дуже просто. Проте, слід зауважити, що це сталося на п'ятій годині гри, наприкінці усього турніру. Словом, китаянка припустилася неймовірної помилки, і на шахівниці одразу виникла нічия. Звичайно, не йдеться про слабку техніку чемпіонки, скоріше це був нервовий зрив...

Далі, на 4-му місці – Лагно – 6,5 очка. 5-е – 6-е місця розділили Валентина Гуніна (Росія) та Елізабет Петч (Німеччина) – по 6. 7-е місце у Харіки Дронвалі (Індія) – 5,5. 8-е – 9-е місця розділили Аліна Кашлінська та Олександра Костенюк (обидві – Росія) – по 5 очок. 10-е – 11-е місця розділили Марі Себаг (Франція) та Антоанета Стефанова (Болгарія) – по 4 очки. 12-е місце посіла Піа Крамлінг (Швеція) – 2,5 очка.

Треба сказати, що Антоанета Стефанова, а особливо Піа Крамлінг, у першій частині партій грали досить упевнено, але у підсумку вікові учасниці поступалися більш молодшим суперницям у будь-яких позиціях.

Тож тепер на черзі наступний, другий етап Гран-прі ФІДЕ сезону-2019/2020 в Монако. Він буде значно цікавішим для українських прихильників шахів, адже там стартують наші найкращі шахістки – сестри Марія та Анна Музичук.

 

 

Loading...
Loading...
Loading...