Рада відтермінувала впровадження вимог Євро-6 при імпорті авто

Верховна рада. Фото slovoidilo.ua

Запровадження вимог Євро-6 перенесли на 1 січня 2025 року

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №2078-1 про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів". Трансляцію наживо веде телеканал "Рада".

За відповідне рішення проголосували 356 народних депутатів.

Законопроєктом зокрема пропонується внести зміни до статті 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів" щодо можливості ввезення в Україну, виробництва та реєстрації після 1 січня 2020 року транспортних засобів, які вироблені в Україні або ввезені на митну територію України до 31 грудня 2024 року включно та мають чинний сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, який підтверджує, що конструкція даного транспортного засобу відповідає екологічним нормам не нижче рівня "Євро-5".

Це означає, що законодавчий акт дозволить ввозити на територію України автівки із документом, що підтверджує відповідність конструкції транспорту екологічним нормам не нижче рівня "Євро-5", а з 1 січня 2025 року до України можна буде імпортувати нові автівки за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня "Євро-6".

У пояснювальній записці до документу зазначають, що Україна взяла на себе зобов'язання гармонізувати національні екологічні вимоги із нормами ЄС, однак крайніх термінів впровадження екологічного стандарту "Євро-6" немає.

Закон набере чинності наступного дня після офіційного опублікування.

Loading...
Loading...
Loading...