Новини » Світ Читать эту новость на русском

NASA показало місце падіння індійського космічного апарату на Місяці

NASA

На знімку це місце позначене літерою "S". Воно знаходиться в 750 метрах від основного місця аварії

Орбітальна станція NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) сфотографувала місце падіння індійського спускного апарата "Вікрам", який зазнав краху на Місяці у вересні 2019 року. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сторінці NASA Twitter.

"Спусковий апарат місії „Чандраян-2“ „Вікрам“ було знайдено нашою місією Lunar Reconnaissance Orbiter. Дивіться перший фотоплан з місця падіння", - наголошується в ньому.

Зокрема, на знімку зеленими точками позначено прогнозовані і підтверджені уламки космічного корабля, синіми — місця, де уламки порушили поверхню місячного грунту.

Водночас на сайті NASA зазначається, що 26 вересня було опубліковано фотоплан місця падіння "Вікрама" з пропозицією знайти сліди апарату. З проектом LRO зв'язалася людина на ім'я Шанмуг Субраманіан і вказала на знайдений уламок. На знімку це місце позначене літерою "S". Воно знаходиться в 750 метрах від основного місця аварії.

Нагадаємо, індійська організація космічних досліджень (ІSRO) в липні запустила на Місяць міжпланетну станцію "Чандраян-2". У разі успіху Індія могла стати четвертою країною після Росії, США і Китаю, чиї апарати здійснювали посадку на Місяць.

Спусковий апарат "Вікрам" 7 вересня повинен був здійснити посадку в районі Південного полюса Місяця, але на фінальному етапі зниження зв'язок з ним було втрачено.

Loading...