КВУ порівняв показники роботи чинної та попередньої влади

Комітет виборців України

Результати діяльності нової та старої влади часто є цілком співмірними

Комітет виборців України провів аналіз діяльності представників чинної та попередньої влади в перші місяці їх роботи. Зокрема, за низкою статистичних показників розглядалася робота Кабінету міністрів України, Верховної Ради України та президента.

Про це повідомляє пресслужба Комітету.

Зазначається, що порівнюючи роботу президентів України В. Зеленського та П. Порошенка було враховано їх діяльність у сферах зовнішньої політики, безпеки та оборони, а також взаємодії із Верховною Радою.

"Щодо зовнішньополітичної діяльності, розглядався показник кількості закордонних візитів президентів. Так, В. Зеленський за 6 місяців (період з 20 травня по 20 листопада 2019 року) здійснив 8 закордонних візитів (до Бельгії, Німеччини, Канади, Туреччини, Польщі, США, Латвії та Японії). П. Порошенко за період з 7 червня по 7 грудня 2014 року здійснив 9 візитів (Бельгія (двічі), Білорусь, Велика Британія, США, Канада, Італія, Словаччина, Молдова)", – йдеться у повідомленні.

Також у сфері безпеки і оборони було розглянуто частоту проведення засідань Ради національної безпеки і оборони. Загалом за перші півроку президента П. Порошенка РНБО скликалося вдвічі частіше, ніж у В. Зеленського: 8 засідань проти 4.

Крім того, в частині взаємодії з Верховною Радою було розглянуто успішність законодавчих пропозицій обох президентів. У П. Порошенка законами стали 70% його законопроєктів, у В. Зеленського – 24%.

"При цьому кількісні показники зареєстрованих законопроєктів у В. Зеленського вдвічі більші, ніж у П. Порошенка – 45 проти 20. Так, за період із 20 травня по 19 листопада В. Зеленський зареєстрував 45 проєктів законів, із яких було прийнято 11 або 24%. Основну увагу президент приділив питанням правової політики та правосуддя – цій тематиці присвячено 42% поданих проєктів законів. Мова йде, в тому числі, про законопроєкти щодо змін до Конституції. Третина законопроєктів стосувалися питань правоохоронної діяльності та антикорупційної політики. Для порівняння: П. Порошенко за перші півроку роботи із 7 червня по 6 грудня 2014 року зареєстрував 20 законопроєктів, із яких було прийнято 14 або 70%. Основна тематика – зовнішня політика і сфера безпеки та оборони (70% поданих документів)", – додали в КВУ.

Там також розповіли про діяльність Кабінету міністрів України, аналізуючи яку до уваги було взято показник успішності законодавчих пропозицій уряду. За перші три місяці роботи в О. Гончарука цей показник склав 14%, в А. Яценюка – 26%. Так, урядом О. Гончарука за період 29 серпня 2019 року-21 листопада було подано 63 проєкти законів, із яких стали діючими законами 9. Ще 2 закони було підтримано Верховною Радою, але вони очікують на підпис президента. Із поданих проєктів законів половина стосувалися сфери податків, бюджету, економічної, фінансової та промислової політик. В уряді А. Яценюка показник успішності законів склав 26% (подано за перші три місяці роботи, із 2 грудня 2014 року по 1 березня 2015 року, 65 проєктів законів, із яких було прийнято 17). Щодо розподілу за сферами, то 49% проєктів законів, поданих урядом А. Яценюка, стосувалися сфери податків, бюджету, економічної, фінансової та промислової політик.

У КВУ порівняли нову Раду у "турборежимі" та Раду минулого скликання. ВР IX скликання – прийнято 72 закони, подано 1193 законопроєкти, проведено 39 пленарних засідань; ВР VIII скликання – прийнято 60 законів, подано 1831 законопроєкт, проведено 28 засідань.

Голова комітету виборців України Олексій Кошель сказав, що наразі переважає емоційна оцінка діяльності урядів та парламентів. Натомість, замало надається уваги статистичним показникам їх роботи. Він відзначає, що результати діяльності нової та старої влади є часто цілком співмірними.

"Так, попри активні розмови про "турборежим", кількісні показники роботи ВР IX скликання не набагато вищі від ВР VIII скликання. При цьому законодавча продуктивність роботи уряду А. Яценюка, який було сформовано парламентською коаліцією, була майже вдвічі вищою, ніж в О. Гончарука, який є представником монобільшості. Це ж саме стосується роботи П. Порошенка та В. Зеленського, в яких, до прикладу, майже однакова кількість закордонних візитів за перші півроку роботу. При цьому медіа доносилася думка про значні дипломатичні прориви нової влади" – підсумував Кошель.

Інформацію було отримано КВУ у відповідь на інформаційні запити до МЗС та РНБО, а також шляхом моніторингу роботи Верховної Ради України.

Нагадаємо, 43% українців вважають, що нинішня влада краща, ніж попередня.

Loading...
Loading...
Loading...