Іллєнко: На цьому історичному етапі відкривати ринок землі не можна у жодному разі

Заступник голови Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Андрій Іллєнко Скріншот ZIK

"Має бути цивілізований ринок довгострокової оренди землі"

Зараз відкривати в Україні ринок землі не можна у жодному разі. Слід створити цивілізований ринок довгострокової оренди землі і надати право українцям продавати свої паї державному земельному банку.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VIII скликання, заступник голови Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Андрій Іллєнко.

Гість програми зізнався, що серед законодавчих ініціатив, які нині розглядає та ухвалює Верховна Рада IX скликання, найбільше його непокоїть питання щодо відкриття ринку землі.

"У нас був свій законопроєкт, свободівський, ще у минулому скликанні. Я був співавтором", – зазначив Андрій Іллєнко.

Ведуча Наташа Влащенко поцікавилася у гостя програми, що пропонував законопроєкт про землю, запропонований представниками "Свободи" у ВРУ попереднього скликання.

"На цьому історичному етапі ринок землі не можна у жодному разі відкривати. Ми вважаємо, що має бути цивілізований ринок довгострокової оренди землі і має бути право – дійсно, якщо людина має пай і хоче його продати, – продавати цей пай державному земельному банку, який треба створити. Відповідно, держава може купити цей пай, і на сьогодні ми вважаємо, що це – оптимальний варіант для України", – заявив Андрій Іллєнко.

Нагадаємо, 13 листопада парламент у першому читанні проголосував за законопроєкт № 2178-10, що передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Зауважимо, що обговорення і голосування відбувалося під крики "Ганьба!" та з блокуванням трибуни.

Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум про можливість продажу української землі іноземцям. Раніше президент Зеленський розповів, що у законі про ринок землі до другого читання з'являться норми про заборону продажу землі іноземцям.

Голова Комітету з питань аграрної політики Микола Сольський повідомив, що до другого читання до законопроєкту про обіг землі надійшло понад дві тисячі правок.

Loading...
Loading...
Loading...