Американці заблокували звільнення Коболєва з Нафтогазу?

Тарас Березовець
Тарас Березовець

Політолог

Андрій Коболєв hromadske.ua

Американці розглядають главу правління Нафтогазу Андрія Коболєва і Ко як надійних партнерів у нинішній владі. І тому менеджмент Нафтогазу залишився недоторканним після приходу до влади Зе. США цікавить проєкт по американському СПГ, реалізувати який через Польщу може тільки Андрій Коболєв з виконавчим директором Нафтогазу Юрієм Вітренком.

Про це пише Тарас Березовець у своєму телеграм-каналі.

Звільнення Коболєва з Нафтогазу заблокували американці

Коли профільний міністр енергетики Олексій Оржель оголосив про майбутні перестановки в керівництві Нафтогазу та Укренерго, він ще не здогадувався, які проблеми він отримає.

Вчорашній кавалерійський наскок на Нафтогаз був "перевіркою боєм" і спробою промацати реакцію зацікавлених сторін у випадку з Андрієм Коболєвим. Міністр Коломойського Оржель за завданням старших товаришів вкинув тезу про прийняте рішення перезавантажити менеджмент найбільших держкомпаній Нафтогаз і Укренерго.

Як відомо, 100% частка Нафтогазу належить Кабміну, а Укренерго – Мінфіну. Так що навіть формальних важелів впливу на ці держкомпанії у Оржеля немає. Але кого це хвилює? Беня сказав, Оржель зробив. А Гончарук як завжди дізнався про це з новин. Звичайна справа.

Коболєв, контракт з яким укладено в березні 2019 року, а новий конкурс на посаду пройде тільки 20 березня 2020 року, зараз знаходиться в США. Звідки повідомив, що "з моменту призначення мене на посаду голови Нафтогазу я звик до регулярного процесу мого "знімання". Тому реагувати на подібні речі просто не бачу сенсу".

Але замість Коболєва прореагували американці. Як повідомляють наші друзі, реакція з-за океану була стрімкою і такою, що від слів Оржеля тут же відхрестилися, а сьогодні статус кво зафіксував Тимофій Милованов, міцно пов'язаний з американцями і підтвердив, що ніхто нікуди не йде. Американці розглядають Коболєва і Ко як небагатьох надійних партнерів у нинішньої влади. І тому менеджмент Нафтогазу залишився недоторканним після приходу до влади Зе. США кровно цікавить проєкт по американському СПГ, реалізувати який через Польщу можуть тільки Коболєв з Вітренко. Тому спроби збити їх будуть і надалі боляче припинятися американцями. Оржелі приходять і йдуть, а інтереси американців вимагають надійних хлопців.

Тарас Березовець

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...