Новини » Політика 95 Читать эту новость на русском

Залмаєв про кредити МВФ: Заходити у борги - як наркозалежність, треба цього позбуватися

Пітер Залмаєв, директор Міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" radiosvoboda.org

"Вона на певному етапі потрібна, але постійне її використання призводить до сумних наслідків"

Кредити МВФ - це як наркозалежність, голка, на яку сідаєш і з якої складно злізти. Тому від цієї допомоги потрібно позбавлятися максимально скоро.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив директор Міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.

Ведуча поцікавилася, чи має народ знати, хто тримає українські борги і які є домовленості з МВФ. У відповідь він сказав, що не є спеціалістом з МВФ, але може провести лікнеп для глядачів. За його словами, дві основні економічно-фінансові структури, як Світовий банк і МВФ, були створенні після Другої світової війни і повністю підконтрольні США та ЄС, тобто - це той західний ліберальний світ, основи якого серйозно трусяться.

"Американці прекрасно знають, хто є кредитором Америки. Головний кредитор Америки – це Китай, який виробляє все, що американці купляють. Тому - це два посварені сіамські близнюки, які б’ються, але не можуть розбігтися, тому що з’єднані. Це дуже небезпечна ситуація в контексті торгових війн, які веде Трамп", – сказав Залмаєв.

Водночас Влащенко зауважила, кредити МВФ подають українцям, як допомогу, але яка може бути допомога під такі великі відсотки. Він відповів, що тут є елемент наркозалежності, голки, на яку сідаєш і з якої складно злізти.

"Є поняття "каргокульт", коли папуас сидіть під деревом і чекає поки літак білої людини скине йому в’язку продуктів. Це небезпечна допомога – це часто гальмує розвиток економіки. Якщо влада знайшла можливість отримувати свої відсотки, то, зрозуміло, вони щасливі. В результаті народ розплачується своїми надрами. Тому від цієї допомоги потрібно позбавлятися максимально скоро. Вона на певному етапі потрібна, але постійне її використання призводить до сумних наслідків", – констатував Пітер Залмаєв.

Як повідомляли, Київ відвідала місія МВФ, яка згодом повідомила про плани продовжити дискусію.

Нагадаємо, голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук заявив, що МВФ не цікавить "нормандський формат", а продаж землі і приватизація.

загрузка...
загрузка...
Loading...