Новини » Політика 269 Читать эту новость на русском

"Вихід областей": Експерт пояснив, що криється за скандальною заявою голови Держдуми РФ

Пітер Залмаєв Скріншот ZIK

"Путін завжди користується такими меседжами"

Заяви про "вихід кількох областей" – це сигнал, щоб посилити свої позиції напередодні зустрічі у "нормандському" форматі.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.

Гість програми прокоментував заяви голови Держдуми Росії В'ячеслава Володіна про те, що зі складу України нібито "можуть вийти" кілька областей через "націоналізм і утиски" національних меншин.

Ведуча Наташа Влащенко поцікавилася думкою гостя програми, чи можуть зважитися у РФ на "референдум" на Донбасі, як свого часу зробили в Криму.

"Цілком реально. Це абсолютно зрозуміла, апробована у кількох випадках методика Кремля не тільки в Україні, а й в інших країнах пострадянського простору, і, якщо пам’ятаєте, два-три роки тому Путін заявив напередодні своєї зустрічі із Назарбаєвим про те, що у казахів недовгий суверенітет і державою вони ніколи не були. Це був конкретний натяк Назарбаєву, щоб призупинити націоналістичний рух, який ми бачимо у Казахстані… Тому ця тема, насправді, зрозуміла. Путін завжди користується такими меседжами, і неважливо, чи це потягне за собою ці події, чи почнуть відходити одна за одною області, ми не знаємо. Але, думаю, це такий сигнал, щоб посилити свої позиції напередодні зустрічі у "нормандському" форматі. Це своєрідний натяк і спроба пом’якшити позицію свого опонента", – вважає Пітер Залмаєв.

Як повідомляли, голова Держдуми Росії В'ячеслав Володін заявив про те, що зі складу України нібито "можуть вийти" кілька областей через "націоналізм і утиски" національних меншин. Заява Володіна оприлюднена на сайті Держдуми, вона стала відповіддю на те, що українська делегація зірвала виступ незаконно обраного до Держдуми депутата від анексованого Криму Руслана Бальбека на форумі ООН з питань меншин.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков різко розкритикував таку заяву.

У МЗС України відреагували на висловлювання та наголосили, що така заява спрямована проти територіальної цілісності України.

загрузка...
загрузка...
Loading...