В ОРДО хочуть "прибрати" українську мову і закріпити російську як єдину державну

Прихильники «ДНР» у Донецьку. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Пушилін вніс на розгляд так званого "парламенту" законопроєкт, який передбачає збереження норми про обов'язкове вивчення російської мови як державної

Так званий "глава" самопроголошеної "ДНР" Денис Пушилін запропонував позбавити українську мову статусу державної і зробити російську єдиною "офіційною мовою" на контрольованій незаконними збройними угрупованнями території.

Про це у понеділок повідомило російське агентство ТАСС із посиланням на інформаційні сайти незаконних збройних угруповань.  

"Глава ДНР Пушилін Денис Володимирович пропонує внести зміни до статті 10 Конституції Донецької народної республіки, визначивши статус російської мови як єдиної державної в республіці. Дана необхідність обумовлена ​​інтенсивним інтеграційним процесом ДНР з Російською Федерацією", - сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що Пушилін вніс на розгляд так званого "парламенту" законопроєкт, який передбачає збереження норми про обов'язкове вивчення російської мови як державної.

При цьому українська, як і мови інших народів регіону, буде викладатися з урахуванням побажань батьків і можливостей освітньої організації.

"Виняток української мови з числа державних не применшує її значущості і не порушує прав громадян ДНР, зокрема, на використання української мови як мови приватного спілкування", - повідомили в так званому "парламенті".

Нагадаємо, у липні 2019 року в Україні набув чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон закріпив, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.

Loading...