У Криму кількість учнів, які навчаються українською, зменшилася в 150 разів

Значно обмежено вивчення і кримськотатарської мови

Українська мова - код нації. Фото з відкритих джерел

Після анексії Криму, кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилася у 150 разів. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Постійне представництво України при відділенні ООН в Женеві.

Згідно з повідомленням, до 2014 року на території Криму функціонувало 660 шкіл, в яких усі діти вивчали українську мову. Майже 13 тис. дітей навчалися українською, понад 2 тисячі - кримськотатарською мовою.

"З 2014 року, коли Росія використала так званий "захист російськомовного населення" в якості фальшивого приводу для окупації, кількість українських шкіл в Криму скоротилося на 87%. В 150 раз, в 150 раз зменшилася кількість учнів в Криму, які навчаються українською мовою. Формально залишилася лише одна така школа", - розповів український представник.

Також було наголошено на тому, що в самій Російській Федерації, де офіційно проживає майже 2 млн українців, немає жодної школи з українською мовою навчання.

Нагадаємо, "глава" самопроголошеної "ДНР" Денис Пушилін запропонував позбавити українську мову статусу державної і зробити російську єдиною "офіційною мовою" на контрольованій незаконними збройними угрупованнями території.

 

Loading...